banner288

CHP’li Ahmet Akın: Elektrik ve Doğalgaz vatandaşa ücretsiz verilsin!

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, koronavirüsle mücadelede tüm Türkiye seferberken elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerinin hiçbir şey olmuyormuş gibi davranmalarına sert tepki gösterdi. Akın, “Deve kuşu misali başlarını toprağa gömenler yarın bu salgın bittiğinde hangi yüzle vatandaşın karşısına çıkacaklar. Elektrik ve doğalgazın vatandaşa ücretsiz verilmesi için daha neyi bekliyorsunuz?” dedi.

banner287
CHP’li Ahmet Akın: Elektrik ve Doğalgaz vatandaşa ücretsiz verilsin!

CHP’li Ahmet Akın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Milli Dayanışma Kampanyası başlatıldığını, iş dünyasından da bu kampanyaya katılımlar olduğunu hatırlattı. Cumhurbaşkanının çağrısına rağmen enerji şirketlerinden herhangi bir katılım olduğunu kamuoyunun duymadığını belirten Akın, “72 doğalgaz şirketi ile 21 elektrik dağıtım şirketinden ‘tık’ yok! Başta 8 milyon doları bir seferde tartışmalı vakıflara aktaran şirket olmak üzere doğalgaz ve elektrik dağıtım şirketleri0 başlarını kuma gömmüşler. Sizlerden bağış yapmanızı bekleyen yok! Sadece 6 ay vatandaşın elektrik ve doğalgazını ücretsiz olarak verin yeter!” diye konuştu.

BAĞIŞ GÖNÜLDEN GELİR, ZORUNLU TUTULAMAZ

CHP’li Ahmet Akın, CHP’li belediyelerin koronovirüsten etkilenerek işini kaybedenlere, kepenk kapatan esnafa, geçinmekte zorlanan vatandaşlara yardım elini uzatmasını engelleyen kararlara imza atan iktidarın zorunlu tutulan bağışlara da müdahele etmesi gerektiğini ifade etti. Milli Dayanışma Kampanyası adı altında zorunlu olarak işçiden, öğretmenden, memurdan, zorunlu olarak para toplanmasını eleştiren Ahmet Akın, “Doğalgaz vanalarının başındaki BOTAŞ işçilerinin maaşlarından 200'er ve 400'er kesiyor. Zor geçinen öğretmenlerimize mesajlar, Yargıtay çalışanlarına da yazılı talimatlar gönderilerek insanlarımız bağış yapmaya zorlanıyorlar. Bağış yapmak gönüllülük esasına dayanır. Hiç kimse zorunlu tutulamaz. Ama gönüllülük esasına dayalı, şeffaflık üzerine kurulu, gerçekten ihtiyaç sahiplerine giden yardımları engellemek ne vicdana sığar ne de insanlık onuruna yakışır” dedi.

banner289
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER