CHP'Lİ HALICI ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN SESİ OLDU: MÜLAKAT KALDIRILMALI

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, atama bekleyen öğretmenler için açıklamalarda bulunmuştu. Kısa bir süre sonra atama yapılacağını ve bu atamaların mülakatla yapılacağını belirten Yusuf  Tekin'e ilk tepki Vekil Halıcı'dan geldi.

EĞİTİM 24.04.2024, 19:15
CHP'Lİ HALICI ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN SESİ OLDU: MÜLAKAT KALDIRILMALI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta Milletvekili ve PM Üyesi Hikmet Yalım Halıcı, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in öğretmen atamalarında mülakata başvuracağız söylemine ilişkin eleştiride bulundu. Vekil Halıcı "Mülakat atamalarında yandaşlık ve partizanlık yapıyorsunuz" dedi.


Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, atama bekleyen öğretmenler için açıklamalarda bulunmuştu. Kısa bir süre sonra atama yapılacağını ve bu atamaların mülakatla yapılacağını belirten Yusuf  Tekin'e ilk tepki Vekil Halıcı'dan geldi. CHP'li Halıcı mülakat sisteminin doğru bir sistem olmadığını, mülakat adı altında ayrımcılık yapıldığını ifade ederek şunları söyledi:" Bugün TBMM Resepsiyonunda Yusuf Tekin öğretmen atamalarının mülakatla yapılacağını söyledi. Eğitime çok önem veren Atatürk'ün gelecek nesillere armağan ettiği 23 Nisan'ın yıldönümünde yapılan bu açıklamayı kabul edemeyiz. Eğitimde torpil yapmak ülkenin geleceğine dinamit koymaktır. Liyakatli eğitimcileri eleyerek, yandaşlık arayarak, partizanlık yaparak bu ülkenin çocuklarına en büyük kötülük yapılmaktadır. Bu yanlış ve hatalı mülakat kararından dönülmelidir. Çocuklarımızın geleceğiyle ve Türkiye'nin istikbaliyle oynanmamalıdır."dedi.

Yorumlar (0)