Kılıçdaroğlu'ndan Özgür Özel'e tepki: Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir

CHP lideri Özgür Özel’in “Muhalefetin en sertini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın ama nezaketi ve müzakereyi terk etmeyeceğiz” sözüne CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan tepki geldi.

SİYASET 24.04.2024, 19:36
Kılıçdaroğlu'ndan Özgür Özel'e tepki: Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda Özgür Özel'in "müzakere" açıklamasını eleştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı X üzerinden paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

Kılıçdaroğlu'ndan Özgür Özel'e tepki: Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir

"Milyonlarca çocuğumuzun beslenme ve eğitim sıkıntısı çektiği, milyonlarca gencimizin, bırakın gençliğini yaşamayı, henüz ülkesinde deniz yüzü bile göremediği, milyonlarca anne, babanın geçim sıkıntısı içerisinde depresyona girdiği, milyonlarca emeklimizin ay sonunu getiremediği, torunlarına bile mahçup olduğu, milyonlarca sığınmacının ülkemizin demografik yapısını bozacak şekilde tehlike teşkil ettiği, doların 30 liranın üstünde olduğu, bir kuru ekmeğin 10 lira olduğu, icra dosyalarını istifleyebilmek için ek binaların kiralandığı bir ülkede; bu düzenin kurucusu sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir..!
Sayın Adnan Yücel'in şiirinde de dediği gibi; "Saraylar saltanatlar çöker kan susar birgün zulüm biter. Menekşelerde açılır üstümüzde leylaklarda güler. Bugünlerden geriye, bir yarına gidenler kalır bir de yarınlar için direnenler... "

Yorumlar (1)
Mustafa Satılmış 2 ay önce
Maalesef, sn.Kılıçtaroğlunun dediklerinin tamamı doğru.Sn.Özelin gaza gelmemesi lazım.