Özel Erdoğan görüşmesi: Özel'i tebrik etti, gündemdeki konular görüşüldü

Gazete Kritik'in edindiği bilgiye göre bugün gerçekleşen Erdoğan-Özel toplantısında hemen hemen tüm konular müzakere edildi. Kurmayları ile görüşmeyi değerlendiren Özel, görüşmenin olumlu geçtiğini ve kendi açılarından olumlu beklentilerin oluştuğunu ifade etti. 

SİYASET 02.05.2024, 21:55
Özel Erdoğan görüşmesi: Özel'i tebrik etti, gündemdeki konular görüşüldü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşme yaklaşık bir buçuk saatin sürdü. Görüşmenin ardından Özel, CHP Genel Merkezi’nde Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri ile toplantıyı değerlendirdi. Toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcıları Namık Tan, Selin Sayek Böke, Ensar Aytekin, Gül çiftçi, Suat Özçağdaş, Aylin Nazlıaka , Yalçın Karatepe ve Burhanettin Bulut katıldı. Edinilen bilgiye göre Özel, kurmaylarıyla yapılan görüşmelere ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Toplantıya ilişkin bilgi veren bir kurmay, kamuoyunda gündeme gelen tüm konuların da masaya geldiğini ifade etti. 


Gazete Kritik'e konuşan CHP yetkilisi hasta tutuklulardan anayasa gündemine, ekonomiden gezi tutuklularına kadar pek çok konu başlığının görüşmede gündeme geldiğini ifade etti. Öte yandan Özel’in iyi niyet olursa ve gündem başlıklarında bir ilerleme olursa bunun şeffaf bir şekilde paylaşılacağı aktarıldı. Yapılan görüşmelerin olumsuz bir etki yaratmaması adına detayların bir süre kamuoyu ile paylaşılmayacağı ifade edildi. Özel’in bu konuya ilişkin ilerleyen günlerde açıklama yapması bekleniyor. 

‘BU ŞARTLARDA NORMALLEŞMEYE GİTMEK BİLE ÖNEMLİ’

Bu görüşmelerin AKP’nin elini güçlendirdiği iddialarına yönelik konuşan kurmaylar, “Halkın menfaatine yönelik taleplerde bulunuyoruz. Güçlense ne olur?” değerlendirmesinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koltuk meselesi dair nezakete çok önem verdiklerini belirten bir partili, “Bu şartlarda normalleşmeye gitmek bile önemli” açıklamasında bulundu. 

BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE ÖNEMLİ KONULARDA GÖRÜŞMELER OLACAK 

Bundan sonraki süreç için önemli konularda görüşülmesine iki tarafında mutabık kaldığını belirten bir partili, belli aralıklar görüşmelerin yapılacağını aktardı.

Yorumlar (0)