Kani Beko: AKP demek yoksulluk, işsizlik, yokluk ve zam demektir!

AKP ekonomik krizlerin faturasını bugüne kadar hep halka kesti.

Kani Beko: AKP demek yoksulluk, işsizlik, yokluk ve zam demektir!

Bugün de yine aynısı oldu. Tek adam rejimi; işçinin, memurun, emekçinin, emeklinin değil sarayın, zenginin ve yandaşın tarafında olduğunu bir kez daha tescilledi.

AYÇİÇEK YAĞINA YÜZDE 110, DOĞALGAZ VE ELEKTRİK FİYATLARINA YÜZDE 40 ZAM YAPILAN BİR DÖNEMDE SARAYIN MEMURA, EMEKÇİYE REVA GÖRDÜĞÜ ARTIŞ ORANI 7.36 OLARAK AÇIKLANDI! BAKLAGİLLER %60, PEYNİR %27, YUMURTA %80 ZAMLANIRKEN, EMEKLİYE SADECE 8,36 ARTIŞ YAPILDI!

Saray rejimi; müteahhite, yandaşa, zengine dost olduğunu her fırsatta belirtiyor. Bugünkü karar o yüzden kimseyi şaşırtmadı. Bütçede engelli, işçi, emekçi, memur, emekli yani halk yok sayılmışken bugün de farklı bir karar beklenmiyordu.

Memura, emekliye insan olmaktan kaynaklanan temel ihtiyaçlarını karşılayacak ve insan onuruna yakışan bir maaş çok görülmüştür. Onurlu bir yaşam sürdürmeye çalışan ancak zorluklarla baş etmek adına akşamları pazar artıkları ile beslenmek zorunda kalan emekliler; AKP tarafından yine sefalete mahkum edilmişlerdir.

Dört maaşla, beş maaşla saraylarda yaşayanların halkın derdiyle dertlenmesi mümkün değildir. Tok açın halinden anlamaz. Halkı açlığa ve yokluğa terk etmeyi tek adam düzeniyle sürdüreceklerini zannedenler, ilk seçimde halkın kararını görecek ve ucube rejimleriyle beraber devrilip, dağılıp gidecekler.

Herkes biliyor ki;

AKP DEMEK AÇLIK DEMEK,

YOKSULLUK, İŞSİZLİK, YOKLUK VE ZAM DEMEKTİR!

AKP DEMEK DEVLET İMKANLARIYLA YANDAŞ BESLEMEK,

HALKIN İSE KURU EKMEĞE MUHTAÇ HALE GELMESİ DEMEKTİR.

Bu düzen böyle gitmez. Yokluğa, açlığa yoksulluğa, zamlara, adaletsizliğe karşı olanların, ezilenlerin, sömürülerin sesi artık bir çığlığa dönüşmüştür. Kulakları sağır eden bu çığlık saraylardan duyulmaz ama sandıkları patlatır. Gitmekte olanın gidişi artık durdurulamaz. Kimse umutsuzluğa, yılgınlığa düşmesin; aydınlık yarınlar artık yakın…

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER