İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ: HER EVDE EN AZ 1 İŞSİZ VAR!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, TÜİK’in işsizlik verilerine tepki gösterdi. Açıklanan rakamların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Milletvekili Ataş, “İktidar, rakam oyunları yapadursun gerçek işsizlik 8 milyonu geçmiş durumda. Bunun yanında her evde en az 1 işsiz bulunmakta. Genç nüfusun yaklaşık dörtte 1’i işsiz” diye konuştu.

Vekil Haberleri 12.01.2022, 14:20 12.01.2022, 14:21
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ: HER EVDE EN AZ 1 İŞSİZ VAR!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) işsizlik sorununa dikkat çeken İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, açıklanan işsizlik rakamlarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Gerçek işsizliğin TÜİK’in açıkladığı rakamlardan katbekat fazla olduğuna dikkat çeken Ataş, “İktidar, rakam oyunları yapadursun gerçek işsizlik 8 milyonu geçmiş durumda” dedi.

HER EVDE EN AZ 1 İŞSİZ BULUNUYOR

Meclis’teki konuşmasında, “İktidar, gerçek rakamları saklayacağına işsizliğe kalıcı çözümler bulmalı, üretimi ve istihdamı desteklemelidir” ifadeleriyle de dikkat çeken İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş,  “TÜİK’e göre, ülke genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2021 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre 39 bin kişi artarak 3 milyon 777 bin kişi oldu, işsizlik oranı ise değişmeyerek yüzde 11,2 seviyelerinde gerçekleşti. Ancak TÜİK verilerinin milletimiz nezdinde hiçbir inandırıcılığı kalmamıştır. İŞKUR verileri bile TÜİK verilerini yalanlamaktadır. İŞKUR verileri, TÜİK’in açıkladığı aylık işsiz sayısından 3,2 kat daha fazladır. İktidar, rakam oyunları yapadursun gerçek işsizlik 8 milyonu geçmiş durumda, her evde en az 1 işsiz bulunmakta. Genç nüfusun yaklaşık dörtte 1’i işsizdir. İş bulan üniversite mezunlarının birçoğu da meslekleriyle alakasız işlerde asgari ücretle çalışmaktadır. İktidar, gerçek rakamları saklayacağına işsizliğe kalıcı çözümler bulmalı, üretimi ve istihdamı desteklemelidir” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)