CHP LİDERİ ÖZGÜR ÖZEL:ADİL YÖNETİM, CHP İKTİDARININ YOLUNU AÇACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Özgür Özel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer ile makamında bir araya geldi. Özel, “Biz 2011 yılının Haziranından beri Candan Yüceer’le TBMM’de görev yaptık. TBMM’de Candan Hanım hem bir sağlıkçı olarak Sağlık Komisyonunda, yine aynı komisyonda kadın hakları ile ilgili, hem Aile Bakanlığı’nın sorumluluk alanına giren her türlü dezavantajlı grupla ilgili çok önemli çalışmalar yaptı. Partimizi Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunda çok başarıyla temsil etti. Benim tanıdığım Candan Yüceer, emek yoğun çalışan, siyasetini emeğiyle yapan ve önemli başarılar elde eden birisiydi” dedi.

SİYASET 25.04.2024, 17:29
CHP LİDERİ ÖZGÜR ÖZEL:ADİL YÖNETİM, CHP İKTİDARININ YOLUNU AÇACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Türkiye’deki nüfusun yüzde 65’ine, ekonominin yüzde 80’ine, toplanan vergilerin yüzde 86’sına hizmet ediyoruz. Yereldeki başarımız, geneldeki iktidarımızın önünü açacak. Atatürk’ün partisinin belediye başkanları, Atatürk’ün partisinin ikinci yüzyılın ilk genel seçiminde iktidar olmasının yolunu açacak. İyi kamu görevi, şeffaf yönetim, adil yönetim, CHP iktidarının yolunu açacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Özgür Özel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer ile makamında bir araya geldi. Özel, “Biz 2011 yılının Haziranından beri Candan Yüceer’le TBMM’de görev yaptık. TBMM’de Candan Hanım hem bir sağlıkçı olarak Sağlık Komisyonunda, yine aynı komisyonda kadın hakları ile ilgili, hem Aile Bakanlığı’nın sorumluluk alanına giren her türlü dezavantajlı grupla ilgili çok önemli çalışmalar yaptı. Partimizi Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunda çok başarıyla temsil etti. Benim tanıdığım Candan Yüceer, emek yoğun çalışan, siyasetini emeğiyle yapan ve önemli başarılar elde eden birisiydi” dedi.

“ÇOK ÖNEMLİ İŞLER YAPACAĞIZ”

Özel, “İkimiz de 2015 yılında illerimizde yapılan ön seçimden birinci çıkmıştık. Yaşımız birbirine yakın. Candan tabi benden daha küçük. Yakın yaşlardayız. Ağabeyi sayılırım. Birlikte uzun bir yol yürüdük. 2023’e gelirken çok heyecanlıydık. Başarmayı çok istiyorduk. Candan tercihini bundan sonra Tekirdağ’ı yerel seçimlerde, yerel yönetimlerde hizmet etmek olarak belirledi. Gerçi seçimlerden başarıyla çıksaydık, belki çok daha farklı görevler de olabilirdi ama mayıs ayında yaşadığımız üzüntüden sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğunda, yapılan ölçme ve değerlendirmelerde önemli bir avantajı olduğunu gördük. Yeni dönem siyasetimizde kadın ve gençlere çok önem veriyoruz. Daha önce il belediye başkanı olarak seçilip büyükşehir belediye başkanı olan Aydın’ın topuklu efesi Özlem Çerçioğlu, tek büyükşehir adayımızdı. Bu seçimde 5 büyükşehirde kadın aday gösterdik. Sakarya ve Kahramanmaraş’ta adaylarımız galibiyeti bir sonraki sefer tadacaklar inşallah ama 3 büyükşehrimizde, Tekirdağ, Eskişehir ve Aydın’da kadın belediye başkanlarımız var. Geçmiş dönemin 3 katı kadın belediye başkanımızla çok önemli işleri yapacağız” dedi. Özel, konuşmasına şöyle devam etti:

“BAŞARILI SONUÇ” VURGUSU

“Ben çok başarılı sonuçlar alacaklarına inanıyorum. Burada biraz önce basına kapalı kısımda arkadaşlarla konuştuk. Önümüzdeki dönem Türkiye CHP’li belediyelerin mor bayrak uygulamasını konuşacak. Önce belediyelerimizden yeteri kadar kadın istihdamı yaratan, önüne konulan hedefleri gerçekleştiren, kadının çalışma hayatına katılımı için yeterince kreş yapan, sosyal hayata katılımının önündeki engelleri kaldıran, kadınlar için bütün tedbirleri alan, 0-4 yaş arası çocuğu olan kadınların ulaşımını, çocuklarının sütünü sağlayan belediyelerde, belli kriterleri ilan ettiğimiz belediyelerde, o belediyelerimize kadınların mücadelesine destek verdikleri için mor bayrak vereceğiz. Sonra da o belediyeler yukarıdan aşağıya doğru kendi görev yaptıkları yerde, kendi denetimine tabi olan müesseselerde, esnaflarda, lokantalarda, işyerlerinde ilk önce kolay uyulabilir kriterler koyup dönem içinde onları artırarak, kadın emeğini değerlendiren, kadın istihdamını artıran, kadının hayatını kolaylaştıran standartları sağlayan işyerlerine mor bayrak verecekler. Biz de diyeceğiz ki mor bayrağı görüyorsanız kadın emeğine saygı vardır, kadın istihdamına saygı vardır. Buradan alışveriş yaparsanız kadınları desteklemiş olursunuz diyeceğiz. Bu Türkiye’nin belli standartları sağlaması için de yerel yönetimlerden çok önemli bir hamle olacak. Çorlu Belediye Başkanımız bu konuda oldukça iddialı olduklarını söylemişti. Zaten Candan Yüceer’in Meclis mücadelesi, kadın hakları mücadelesiyle geçmiştir. Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Sayın Genel Başkanımız üzerinde taşıdığı ceketi bugün tesadüfen giymiş değildir. Bunun yanında Kadın Kolları Genel Başkanımız bu konularda hem kadına karşı şiddet noktasında sadece farkındalık yaratmak için değil diğer taraftan kurmuş oldukları çağrı merkezi ve YaşamHak projesiyle çok önemli işler yapıyorlar. Tekirdağ Kadın Kolları Başkanımız, Çorlu bugün Süleymanpaşa’da kadın kolları başkanlarımızın emeklerine teşekkür etmek isterim.”

“ÖZGÜVENİ YÜKSEK”

“Yine Nurten Yontar gibi bir kadın milletvekiline Candan Yüceer bayrağı teslim etti. Çok uzun yıllardır alışılageldiği gibi Tekirdağ’ımızda yine kadının temsili söz konusu. İlerleyen zamanlarda çok daha fazla kadın belediye başkanımızın olmasını ümit ediyoruz. Bugün çok sayıda belediye meclis üyemizle, kent konseyi başkanımızla, sayıları 3’e katlanan kadın muhtarlarımızla Tekirdağ bir Cumhuriyet kenti olduğunu bir kez daha ispatlamış durumda. Ben il başkanımla birlikte ilde de ifade ettim. Gençlere önem vermeye, kadınlara önem vermeye ve sosyal politikalara önem vermeye devam edeceğiz. Bugün kapının girişinde sabah Çorlu Belediyesinde belediye başkanımızın mal bildirimini gördüm. Süleymanpaşa Belediye Başkanımıza şimdi uçağa gidip Denizli’ye geçeceğim için gidemedik, ilçeyi ziyaret ettik ama o da fotoğrafını gösterdi. Candan Yüceer kapının girişine, binaya mal bildirimini astı. Biz kampanya boyunca bunu söylemiştik. Bazı belediye başkanlarımız, Mansur Başkan gibi seçimi çoktan kazanmış başkanlar önceden astılar. Burada tabi Candan Başkan ilk kez adaydı. Bugün kapıda mal bildirimini gördük. Bu özgüveni yüksek, temiz belediyeciliğin, temiz yerel yönetimlerin taahhüdüdür. Bunlar çok kıymetlidir. Bundan sonra bu belediyeleri, Türkiye’deki nüfusun yüzde 65’ine, ekonominin yüzde 80’ine, toplanan vergilerin yüzde 86’sına hizmet ediyoruz. Yereldeki başarımız, geneldeki iktidarımızın önünü açacak. Atatürk’ün partisinin belediye başkanları, Atatürk’ün partisinin ikinci yüzyılın ilk genel seçiminde iktidar olmasının yolunu açacak. İyi kamu görevi, şeffaf yönetim, adil yönetim, CHP’nin iktidarının yolunu açacak.”

“TEKİRDAĞ’DA NEREDEYSE HER İKİ OYDAN BİRİNİ ALDIK”

“Bugün CHP’nin yerelde kazanmış olduğu başarı sadece kendisine ait bir başarı değildir. Çağrımız Tekirdağ’da Tekirdağ ittifakınaydı, Türkiye’de Türkiye ittifakınaydı. Tekirdağ’ın aslan sosyal demokratları partimizdedir. Bizimledir. Tekirdağ ittifakındadır. Ama sadece onlardan oy almadık. Tekirdağ’da neredeyse her iki oyun bir tanesini alırken, aldığımız oyda milliyetçi demokratların payı vardır. Geçmişte başka partilerde olsa da bugün CHP’ye oyunu vermiş milliyetçi demokratların oyunun kıymetini bileceğiz. Onları pişman etmeyeceğiz. Bu belediye onların da belediyesidir. Yalandan ve haramdan bıkmış muhafazakar demokratlar, bu seçimde dürüst ve iyi yönetim için Türkiye ittifakına gelirken, Tekirdağ’da Tekirdağ ittifakında bize oy verdiler. Onları pişman etmeyeceğiz. Tekirdağ’da yerlilik çok önemli olduğu kadar dışarıdan göç alan bir yerdir. Çok sayıda Kürt kardeşim oy verdi, verdiği için pişman etmeyeceğiz. Yine İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu’dan gelmiş, Tekirdağ’da yerleşmiş vatandaşlarımızın hiçbirini pişman etmeyeceğiz. Onlarlabirlikte Türkiye ittifakını iktidar yapacağız. Türkiye ittifakı iktidar olduğunda artık sadece yandaşların değil bütün vatandaşların yüzü gülecek. Türkiye ittifakı iktidar olduğunda sadece bir partiye mensup olanlar değil tüm siyasi görüşten olan tüm yoksullar, emekliler, tüm memurlar, tüm emekçilerin yüzü gülecek. Yine Türkiye ittifakında gençlerin yüzü gülecek. Biz bugün 20 gün gençlerin yüzünü güldürdük, memnun oldular ama gençler okulda barınma sorunlarıyla, emekliler 10 bin lirayı kiraya verirlerse aç karınlarıyla, yemeğe verirlerse sokakta kalışlarıyla ağır bir ekonomik krizler karşı karşıyalar. Kredi kartları birinden çekip öbürüne kapatılırken kar topu gibi büyüyor esnafın ve vatandaşın. Kredi kartı borcu büyüyor.”

“HEPSİNİN SESİ OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

“Ayçiçek üreticisinden başlayarak, burada. Buğday üreticisi, hububat, tahıl üreticileri çok zor durumdalar. Bunların hepsinin sesi olmaya çalışacağız. Ama onların yüzün güldürmek için, hep birlikte iktidar olmak için çalışacağız. Burada yerel yöneticilere, büyükşehirlere, illere, ilçelere, örgütümüze, il başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza çok önemli görevler düşüyor. Biz bu dönemi iyi geçirdiğimiz takdirde, millet zaten bıçak kemikte, bize mesajı verdi 31 Mart’ta. Böyle siyaset yapın ben size kredi veriyorum dedi. Türkiye’nin geleceğine sizinle yatırım yapacağım dedi. Size tüketmeniz için tüketici kredisi vermiyorum, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmak için yatırımcı kredisi sağlıyorum dedi. İyi yönetirseniz unutmayın banka müdürleri yatırımcı kredisini verir. Kar eden şirket kredinin bitmesine yakın gider. Genel müdürlüğümüz sizin kredinizi genişletti, daha çok kullanır mısınız der. Ama şirkette işler gidiyorsa, dönem sonu gelmeden krediyi kapamaya kalkar. Biz iyi yönetimimizle vatandaşın yatırımcı kredisini günü geldiğinde artırarak vermesini sağlayıp Türkiye’nin geleceğine yaptığı yatırım ve bize açtığı krediyi en iyi şekilde değerlendirmeye hepimiz mecburuz. Bu salondaki Tekirdağ’ın siyasetçilerine ve belediye başkanlarına, belediye meclis üyelerine sonsuz bir güven duyuyorum. Kendilerini tanıyorum. Biliyorum, inanıyorum. Bu Cumhuriyet kentinde sağ olsunlar, Atatürk’ün emaneti bayrağımızı yere düşürmediler. Bundan sonra da büyük başarıları onların başarıları, azimleri, becerileri, dürüstlükleriyle mutlaka hep birlikte sağlayacağız. 31 Mart gecesi onlarla gurur duyduk. Bundan sonra da yapacakları faaliyetlerle, yapacakları hizmetlerle onurlanacağız, gururlanacağız. Onlar vatandaşın yüzünü güldürecek. Bizim de yüzümüz gülecek. Hepsine başarılar diliyorum, kolay gelsin. Hepinizi çok seviyoruz, yolunuz açık olsun.”

Yorumlar (0)