CHP'li Özkan'dan Ramazan öncesi trafik önlemlerini sordu

CHP Bursa Milletvekili Prof.Dr.Yüksel Özkan, Ramazan Bayramı öncesinde artacak olan şehirler arası otobüs seferleri ile ilgili olarak İçişleri Bakanı’na alınması gereken tedbirleri sordu.

Vekil Haberleri 29.04.2022, 10:12
CHP'li Özkan'dan Ramazan öncesi trafik önlemlerini sordu


Milletvekili Özkan soru önergesi ile ilgili şunları söyledi; Geçtiğimiz yıl artan otobüs yangınları nedeniyle Ulaştırma Bakanı’na şehirler arası otobüslerde bulunması gereken yangın alarm sistemlerini sormuştum. Bakanlık cevabında, söz konusu yangın alarm sistemlerinin araç muayenesinde “hafif kusurlu” olarak kabul edildiğini bildirdi. Daha açık bir ifade ile, bu sistemlerin araçlarda bulunması ya da çalışıp çalışmamasına bakılmadığına dikkat çeken Özkan, havaların ısınmasıyla birlikte şehirler arası otobüslerde yaşanan olası yangınlar ile ilgili denetimlerin titizlikle yapılması gerektiğini dile getirdi. 1980 yılından bu güne kadar sadece Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinde toplam 9 bin 974 kazada, 7 bin 446 kişinin hayatını kaybettiği, 19 bin 158 kişinin de yaralandığına işaret eden Yüksel Özkan, her yıl 20 ye yakın otobüsün ise karayollarında yandığını belirtti.


 Ramazan Bayramı tatili ile birlikte otobüs seferlerinin ve yolcu sayısının artacağını belirten Yüksel Özkan, söz konusu otobüs yangınlarının ve Bayram tatili süresince olası trafik kazalarının önlenmesi amacıyla alınması gereken tedbirleri İçişleri Bakanı’na sorduk, dedi. 


Tüm arzularının herkesin bayramı sevdikleri ile beraber sağlıklı bir şekilde geçirmeleri olduğunun altını çizen Özkan, tatil süresince trafik kazalarının yaşanmadığı, vatandaşlarımızın mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmelerini diliyor, bu vesile ile bütün yurttaşlarımızın Ramazan Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum, dedi.
 

Yorumlar (0)