CHP'Lİ KASAP'TAN AKP MİLLETVEKİLLERİNE: "KÜTAHYALILARI OYALAMAKTAN VAZGEÇİN"

banner598

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya’da faaliyet gösteren doğalgaz dağıtım şirketi Çinigaz’ın ön ödemeli, yani kartlı sayaç kullanan abonelere EPDK yönetmeliğine dayanarak usulsüz bir biçimde borç tahakkuk ettirmeye devam ettiğini belirterek, bu haksız uygulamanın sona ermesi gerektiğini belirtti.

Vekil Haberleri 09.08.2022, 15:17
CHP'Lİ KASAP'TAN AKP MİLLETVEKİLLERİNE: "KÜTAHYALILARI OYALAMAKTAN VAZGEÇİN"

AKP Kütahya İl Başkanı ve Milletvekillerinin sıklıkla bu konuda açıklamalarda bulunduklarını, EPDK başta olmak üzere Çinigaz nezdinde de girişimlerde bulunduklarını ama bir sonuç alamadıklarını belirten Kasap, bu beceriksizliğin faturasını Kütahyalıların ödediğini söyledi.

AK Parti Kütahya İl yöneticilerinin ve milletvekillerinin, “Çinigaz zulmü kesmeli. Çinigaz’a boyun eğmeyeceğiz. Erdoğan, Kütahya’ya gelince Çinigaz sorunu tekrar sunulacak. EPDK’ya gittik yasal açığı kapatacağız.” söylemlerinin yıllardır devam ettiğini ancak basit bir yönetmelik değişikliğini bile hayata geçirmekten aciz olduklarını ifade eden Kasap şöyle dedi:

“AKP İl yöneticileri ve milletvekilleri Çinigaz’ın yaşattığı mağduriyeti sona erdirmek için basit bir yönetmelik değişikliğini bile hayata geçiremiyorlar. Tüketicilerin parasını peşin ödemek suretiyle satın almış oldukları doğalgaza, sonradan gelen zamların geçmişe yönelik olarak doğrudan tüketicilere yansıtıldığı ve tüketicilerin bir sonraki doğalgaz satın alımlarında bu bedel farkının tüketicilerden tahsil edildiği EPDK yönetmeliğinin iptali için Danıştay’a açılan davaya müdahil olduk. AKP’nin Kütahya Milletvekilleri neden bu davaya müdahil olmadılar? Ya da AKP’nin Kütahya İl Yöneticileri ve Milletvekilleri neden EPDK yönetmeliğini bu zamana kadar değiştirmediler? Kütahyalıları oyalamaktan vazgeçin. Çinigaz’ın soygununa dur demek için Danıştay’a açılan davaya siz de bir imza atın. Kütahyalı bu zulümden kurtulsun.”

Kütahya’da faaliyet gösteren Çinigaz’ın işletme Müdürü Muammer Ay’ın  "Fiyat farkını biz değil, EPDK alıyor. Adil faturanın aboneye yansıtılması kanuni düzenleme gereğidir.” söyleminin AKP Kütahya İl yöneticileri ve milletvekillerinin söylemleriyle çeliştiğini belirten Kasap, “Kim yalan söylüyor? dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?