Soylu: İstanbul depremi beka sorunu yaratır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beklenen İstanbul depreminin 'Türkiye'nin ulusal bağımsızlığını tehdit ettiğini' söyledi.

SİYASET 08.11.2020, 12:37
Soylu: İstanbul depremi beka sorunu yaratır

Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz, bugünkü yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Türkiye'nin ulusal bağımsızlığını 2 şey tehdit eder: Biri büyük bir savaş, diğeri 7.5 büyüklüğünde depremdir” dediğini aktardı.

Yılmaz, “Hastanede süren Covid tedavisini tamamlayıp 5 Kasım günü evine dönen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mesaisine sanırım bana açtığı telefonla başladı. 114 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan İzmir depreminde sergilenen 'yönetişim' kargaşasına yönelttiğim eleştirileri hak etmediklerini söylüyor” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, yazısında şunları söyledi:

"Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Rızabey Apartmanı'nın enkazına tırmanıp, göçük altında geçirdiği her saniyesi kıymetli Buse'yi meşgul eden telefon görüşmesi yapmasını hatırlatınca, '2.5 yıldır emek veriyoruz, yazık ediyorsunuz; bizi işimizle, tutumumuzla değerlendirin. İzmir'de AFAD 26 çalışma grubu kurdu. Depremle mücadele romantik bir iş değildir' diyor."

Yorumlar (1)
Hakkı Ertugrul 1 yıl önce
Sizin bu konuşmalarınızı duyunca yasabır diyorum tama kurula 26 afat gurubuna onlar işini yapıyor telofon görüşmeni çekil bir yere yap limse sana yapmademez soylu da beka ne bekası depremle ne alakası var bekanın sen kanal isy yaparsan depremiçin davetiye çıkarır riskli binaları elden geçirmezsen bekasorunu olur topraklarımız gasp plursa bekasorunu olu beka beka ya bigon attık ya