25 Haziran 2018, Pazartesi

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

CHP'DE CEMAL CANPOLAT KAZANIRSA MUHARREM İNCE ADAY MI OLACAK?

CHP'DE CEMAL CANPOLAT KAZANIRSA MUHARREM İNCE ADAY MI OLACAK?

77 ilde kongre süreçlerinin tamamlandığı Cumhuriyet Halk Partisi’nde gözler, hafta sonu İstanbul’da gerçekleştirilecek seçimlere çevrildi.

 

KILIÇDAROĞLU GENÇ VE KARADENİZLİ PROFİLE SICAK BAKIYOR
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'daki karadenizli nüfusunu göz önünde bulundurarak genç ve karadenizli bir adaya sıcak baktığı söyleniyor. Bu profile uygun gözüken kişi ise Canan Kaftancıoğlu. Ordulu olan Kaftancıoğlu şimdiden partideki karadenizlilerin desteğini almış durumda.

 

SOL MÜCADELENİN ÖNEMLİ İSİMLERİ KAFTANCIOĞLU'NU DESTEKLİYOR

Aralarında İlhan Cihaner,Ali Şeker, Ali Özcan, Zeynel Emre, Onursal Adıgüzel ve Eski İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın bulunduğu milletvekilleri ise Canan Kaftancıoğlu'nun il başkanlığından yana tavır almış durumdalar.


FARKLI UÇLAR AYNI SAFLARDA!

Mevcut il başkanı Cemal Canpolat'a destek verenler arasında Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İstanbul Milletvekilleri Engin Altay, Eren Erdem, Gamze İlgezdi, Gürsel Tekin ve Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç bulunuyor. Bu kadar geniş bir uçların aynı saflarda yer almasıda parti içindeki iktidar mücadelesinin işareti olarak görülüyor.

 

CANPOLAT'A DESTEK 'İNCE'DEN 'İNCE'YE" DESTEK Mİ?
Öte yandan en çok konuşulan konu ise Muharrem İnce ve İstanbul'da çalışma ekibinin blok halinde il başkan adayı Cemal Canpolat'ı desteklemesi. Daha önceki kurultayda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına aday olarak çıkıp Kılıçdaroğlu'nu çok ağır bir dille eleştiren İnce'nin hedefinde ise yine genel başkanlık olduğu biliniyor.  İnce'nin Canpolat'ın kazanması ile birlikte genel başkanlığa adaylığına kesin gözü ile bakılıyor. Bu sebepten dolayı Cemal Canpolat'a destek inceden 'İnce'ye destek olarak değerlendiriliyor.
 

yukarı çık