AKP’li meclis üyesi broşür dağıtan CHP’li gençleri darp etti!

Sakarya İl Başkanlığı öncülüğünde bastırılan ve “İşte rant budur” başlıklı broşürleri dağıtan Cumhuriyet Halk Partili gençlerin, AKP Serdivan Belediye Meclis Üyesi Soner Yıldız tarafından darp edildiği ileri sürüldü.

AKP’li meclis üyesi broşür dağıtan CHP’li gençleri darp etti!

Konuya ilişkin iddia CHP Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı’dan geldi. Konyalı, darp edildiklerini öne süren gençlerin, kendisine olayı şöyle aktardığını anlattı:

“DARP ETTİ”

“Beşköprü Mahallesinde “işte rant budur” broşürü dağıtırken, AKP Serdivan Belediye Meclis Üyesi Soner Yıldız yanımıza gelerek sert ve tehditvari bir üslupla broşürleri geri toplamamızı istedi. Biz de toplamayacağımızı söylememiz üzerine üzerimize yürüyüp, ilçe yöneticimize saldırdı, araya ayırmak için girdiğimizde bizi de darp etti. Hakaretler ve küfürler ile ben “bu mahallenin patronuyum” deyip bulunduğumuz bölgeden gitmemizi istedi. Bunları söylerken elini sürekli belindeki kesici/delici alete yöneltiyordu.”

“BİZİM GENÇLERE MAFYACILIK OYNAMIŞ”

Konyalı, olayla ilgili Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a tweet atarak, şunları yazdı:

SERDİVAN BELEDİYESİ’NDEN SUÇ DUYURUSU

Öte yandan Serdivan Belediyesinin, CHP tarafından dağıtılan sözkonusu broşürler ve içeriğindeki ifadelerle ilgili Savcılığa suç duyurusunda bulunduğu ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 00:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER