Milletvekili Süllü'den Eskişehir'li Biçerdövercilere Destek

Eskişehirli biçerdövecilerin kurduğu derneği ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü “İlklerin şehri Eskişehir’imizde örgütlenerek Türkiye’ye örnek olan biçerdövercilerimizin sesi daha güçlü çıkacak” dedi.

Milletvekili Süllü'den Eskişehir'li Biçerdövercilere Destek


Türkiye’de ilk kez 2018 yılında Eskişehir’de kurulan ve bugün 8 ilde dernekleşen biçerdöverciler sorunlarını ve taleplerini Dr. Jale Nur Süllü ile paylaştı. Türkiye’de 17.200 biçerdöverci olduğunu söyleyen Eskişehir Biçerdöverciler Dernek Başkanı Ahmet Saltuk biçerdöver sektörünün tarımsal alanda önemli bir paydaş olduğuna vurgulayarak hedeflerinin federasyon kurmak ve sorunların çözümü adına güçlü bir şekilde hareket etmek olduğunu belirtti.


Eskişehir’de kurulan derneği ziyaret eden ilk milletvekili olan Süllü “Plansız tarım politikaları ile bitme noktasına gelen üretim ve artan maliyetler biçerdöverci kardeşlerimizi de olumsuz etkiliyor. Özellikle artan mazot fiyatları, yaklaşık 20 senede bir yeniledikleri biçerdöver makinelerinin yüksek fiyatları, çiftçinin yaşadığı ekonomik zorlukların ve her geçen gün azalan ekili alanların sektörde küçülmeye ve haksız rekabete yol açması, hasat zamanı yollarda ve tarlalarda zor koşullarda saatler süren çalışma süreci arkadaşlarımızı haklı bir örgütlenme sürecine yöneltmiş. Eskişehir Biçerdöverciler Derneği’ne öncelikle hayırlı olsun dileklerimizi ileterek Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili olarak üzerime düşen görevi yapmaya hazır olduğumu belirttim.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER