KIRŞEHİRLİ GENÇLER CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILDIRIM KAYA'Yİ ZİYARET ETTİ

CHP İl Gençlik Kolları üyeleri ile Halk-Lis’li gençler, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’yı CHP Genel Merkezinde ziyaret etti. 31 Mart 2019 yerel seçimlerine hazır olduklarını ifade eden gençler, Kırşehir il ve ilçe belediyelerini kazanacakları sözünü verdiler.

KIRŞEHİRLİ GENÇLER CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILDIRIM KAYA'Yİ ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’nın geçmiş tecrübelerinden de faydalandıklarını ifade eden gençler, Kırşehir’de dinamik bir ekiple yerel seçim için kolları sıvadıklarını açıkladılar.

Kendisi de Kırşehirli olan Yıldırım Kaya,  siyasete ilk gençlik yıllarında Kırşehir’de başladığını, şehir şehir, ilçe ilçe, mahalle mahalle, Anadolu’yu karış karış gezdiğini söyledi.

Türkiye sendikal mücadele tarihinde ilklere imza atan, Eğitim Sen’in kurucusu ve ilk Genel Başkanı olan Kaya, sendikal mücadeleyi, siyasal mücadeleyle birlikte yürüttüğünü, 12 Eylül askeri darbesinde tutuklanarak cezaevinde kaldığını, ağır işkencelerden geçtiğini, işinden atıldığını, ömrünün sürgünlerde geçtiğini, ama yine de mücadeleden vazgeçmediğini anlattı.

Yıllardır Milletvekili olmayan Kırşehir'in bugün bir milletvekilinin olmasının, yürütülen kararlı bir mücadelenin sonucu olduğunu ifade eden Kaya, “31 Mart 2019’da yerel yönetim seçimlerinde Kırşehir’de de, Türkiye'de de CHP iktidara gelecek. Kırşehir’deki devrimci geçlerin mücadelesi, çevre illere de, Türkiye’ye de örnek olacak.” dedi.

CHP gençliğine ve Halkçı liselilere güvendiğini söyleyen Kaya, “Kırşehir İl Belediye Başkanlığını Selahattin Ekicioğlu ile, Boztepe’yi Hüseyin Takan ile, Akpınar’ı Şükrü Turgut ile, Kaman’ı Aydın Yaman ile kazanacağız.” dedi.

 “Aslolan mücadeledir, kararlılıktır, inandığın yolda, bıkmadan usanmadan yürümektir, bedel ödemeyi göze almaktır” diyen Kaya, gençlere doğru dili kullanarak iletişim kurmanın, herkesi kucaklamanın önemini anlattı. 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER