banner572

İYİ Partili Kabukcuoğlu, Eskişehir Valiliği'nin yasaklama kararı sonrası açıklama yaptı!

Eskişehir ve Adana'da 19 Mayıs'taki kutlamalar, resmi törenler, valilik ve kaymakamlıklarca düzenlenmesi uygun görülenler ile siyasi parti faaliyetleri hariç, açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinliğin 24 Mayıs'a kadar yasaklandığı bildirildi.

Vekil Haberleri 11.05.2022, 14:36
İYİ Partili Kabukcuoğlu, Eskişehir Valiliği'nin yasaklama kararı sonrası açıklama yaptı!

 
İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu Eskişehir'deki yasak ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

İşte Kabukcuoğlu'nun o açıklaması:

Eskişehir Valiliği 09.05.2022 tarih ve 316 sayılı kararı ile 10 Mayıs ile 24 Mayıs 2022 tarihleri arasında yani 15 gün süre ile açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinliği yasaklamıştır.


Bu karar ile, şehrimizde 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında planlanan Anadolu Fest müzik etkinliğinin hedeflendiği konusunda toplumda yaygın bir kanı vardır.


Valiliğin yasağa ilişkin duyurusunda mevzuata atıf yaparak sadece ilgili maddeleri belirtmiş ancak yasaklamanın gerekçeleri bildirmemiştir. Oysa ki, Valiliğin yasaklama kararına dayanak gösterdiği maddeler, yasaklama kararının gerekçeli olarak verileceğini söylemektedir.


Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle, geçtiğimiz yıllarda vatandaşlarımız evlerinden çıkamamıştır. Günümüzde ekonomik şartlar, işsizlik, gelecek kaygısı, geçim zorluğu koşulları, insanları canından bezdirmiştir. İnsanların moral ve motivasyona çok fazla ihtiyaçları olduğu bu günlerde, toplu eğlenceleri, kutlamaları insanları mutlu edecek diğer etkinlikleri, kamu otoritesi yasaklamak yerine bilakis teşvik etmelidir. 


Eğer bu etkinliklerle ilgi güvenlik, ahlaka ters düşecek davranış veya çevreyi rahatsız etmeler gibi kaygılar var ise, kamu otoritesine düşen bu tür olumsuz durumları ortadan kaldırarak etkinliklerin sağlıklı ve uygun şekilde yapılmasını sağlamak olmalıdır


İdarinin otoritenin alabileceği yanlış kararların yargıdan döndüğünü biliyoruz. Eskişehir Valiliği'ni aldığı kararı gözden geçirmeye davet ediyorum. 

Yorumlar (0)
banner572