CHP'li Mehmet Göker:Kazanan her zaman Burdur olacak!

Yazılı bir açıklama yapan AKP Burdur Milletvekili Sayın Bayram Özçelik, AKP iktidarları zamanında Burdur’a yapılanları 83 madde halinde sıralamıştır. Yapılan hizmetler için teşekkür ediyoruz.

CHP'li Mehmet Göker:Kazanan her zaman Burdur olacak!

Her şeyden önce bilinmelidir ki, Hükümetlerin görevi halk tarafından seçilen Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun, siyasi ayrım yapmadan ve ötekileştirmeden halkın yaşadığı Belediyeye ödenek çıkarmasıdır.

Yapılan işler ve her türlü sosyal yardımlar Burdur Belediyesi için bir lütuf gibi görülmemeli ve siyasete malzeme konusu yapılmamalıdır. Hangi iktidar gelirse gelsin belediyelere belediye başkanının partisine bakılmaksızın gerekli desteğin verilmesi Anayasal bir zorunluluktur.  

Bilindiği üzere 2009 yılı seçimlerinde yaklaşık 600 oy farkla seçimi AKP kazanmış ve 2014 yılı seçimlerinde ise yaklaşık 4500 oy farkla seçimi CHP kazanmıştır. Bu demektir ki Burdur halkı yapılanları yeterli görmemiş, yönetime icazet vermeyerek CHP’ye görev tevdi etmiştir.

Geçmişe bakıldığında görülmektedir ki zamanında temeli atılan ve eksik kalan bir takım işler belediye başkanımız Sayın Ali Orkun Ercengiz tarafından devam ettirilmiş ve sonlandırılmıştır. Yapılan tüm hizmetler Burdur halkının daha rahat ve refah içinde yaşaması için hayata geçirilmiştir.

Türkiye genelinde yarattığınız gerilim ortamını Burdur’da hissetmiyor oluşumuzda kuşkusuz sosyal demokrat belediyeciliğin etkisi çok büyüktür. Zor da olsa yakaladığımız bu huzurlu ortamı sizlerin siyasi hırslarınıza kurban etmeye niyetimiz yoktur.

AKP iktidarının kullandığı ayrıştırıcı ve ötekileştirici dilin Burdur için de kullanılmış olması yadırganacak bir durum değildir. İktidar olmak vatandaşların ekonomisini korumak ve milletin menfaatini ön plana çıkarmak olmalıdır. Bu kısır tartışmaların hiç kimseye faydası yoktur.

Burdur’a yapılan yatırımların devletin bütçesinden yapıldığı, yani ülkemizde vergi veren herkesin bu bütçede küçükte olsa bir katkısı bulunduğu unutulmamalıdır.

Sonuç olarak yerel seçimlere yaklaşık 3 aylık bir süre kalmıştır. Halkımızın sandıkta gereken yanıtı vereceğinden ve mevcut başkanımız Ali Orkun Ercengiz’i tekrar seçeceğinden en küçük bir kuşkumuz yoktur.

Burdur’a yakışan ise biz, siz diyerek ayrıştırmadan, ötekileştirmeden kavgasız bir seçim süreci geçirmektir. Kazananın her zaman Burdur olması en büyük dileğimizdir.

Kamuoyuna saygılarımla…

 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER