banner258

CHP’li Karasu: İktidar, Sivas’ın Sorunlarına Kulağını Tıkıyor

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu TBMM’de yaptığı konuşmada, Sivas’ın teşvik statüsünün yükselmesi için yetkilileri göreve çağırdı.

CHP’li Karasu: İktidar, Sivas’ın Sorunlarına Kulağını Tıkıyor

Bütçe görüşmelerinde Sivas’ın sorunlarını gündeme getiren Karasu, ‘’İktidar, Sivas'ın sorunların görmezden gelmeye, taleplerimize kulak tıkamaya devam ediyor ne yazık ki. Sivas ilimiz 4'üncü teşvik bölgesinde yer almaktadır. Sivas ilinin çevresinde yer alan iller ya 5'inci teşvik ya da cazibe merkezidir. 4'üncü bölgede yer almış olan ilimize yatırım gelmemektedir’’ ifadelerini kullandı.

Sivas’ın, cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana bünyesinde bulundurduğu birçok değerin kapatıldığını anımsatan Karasu, ‘’Nice bölge müdürlüklerinin taşınmasına neden olan anlayış istihdam yaratacak en önemli noktada alınan bu olumsuz kararı sadece seyretmektedir. İşsizliğin had safhada olduğu şehrimizi teşvik bölgesinde arka plana atmanın izahı mümkün değildir. Buradan bir kez daha bu hatadan geri dönülmeli diyor ve Sivas'ın teşvik bölgesinde hak ettiği noktaya ulaşabilmesi için yetkilileri göreve çağırıyoruz’’ dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER