CHP Milletvekili Utku Çakırözer İstanbul'da sandık nöbetinde

CHP’nin İstanbul’da 39 ilçede başlattığı sandık nöbetlerine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, oyların demokrasinin namusu olduğunu belirterek, “Hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun, hem de çok başarılı bir seçim kampanyası yürüten tüm ilçe belediye başkan adaylarımızın her bir oyuna sahip çıkacağız. Sandıkta kazandığımız oyları masa başında vermeyeceğiz” dedi.

CHP Milletvekili Utku Çakırözer İstanbul'da sandık nöbetinde

AKP’nin İstanbul’da sandık sonuçlarına itiraz etmesi ve seçimi kendilerinin kazandıkları yönündeki açıklamalarının ardından CHP milletvekilleri, parti yöneticileri ve hukukçular İstanbul’da il ve ilçe seçim kurulları önünde nöbete başladı. Sancaktepe ve Bakırköy’de nöbet tutan CHP’li Çakırözer, Ekrem İmamoğlu ve İlçe Belediye Başkanlarının oylarına sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirterek, “Sandıkta kazandığımız oyları masa başında vermeyeceğiz. Ekrem İmamoğlu mazbatasını alana kadar nöbetimizi sürdüreceğiz” açıklamalarında bulundu.

TÜM GECİKTİRME GİRİŞİMLERİNE RAĞMEN…

Tüm CHP örgütünün çok büyük özveri ile sandık başlarında millet iradesine sahip çıktığını belirten Çakırözer şu açıklamalarda bulundu:

“Tüm CHP örgütümüz çok büyük özveri ile demokrasinin namusu olan oylarımızı koruyor. Sancaktepe’de Özgen Nama’nın, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun oylarını korumak için Sancaktepe’de, Bakırköy’de milletvekillerimiz, il ve ilçe örgütlerimiz ile nöbetteyiz.  Günün sonunda inanıyoruz ki Ekrem İmamoğlu tüm geciktirme girişimlerine rağmen, millet iradesi ile hak ettiği Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturacaktır. Böylece hem İstanbul kazanacak, hem de tüm Türkiye kazanacak.”

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER