banner642

CHP'li Şevkin:“Evdeki yabancı kim?”

banner641

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, TBMM genel kurulunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

Vekil Haberleri 14.10.2022, 09:35
CHP'li Şevkin:“Evdeki yabancı kim?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, vatandaşların evlerinde kendileriyle yaşamayan kişilerin kayıtlı çıkmasına sert tepki gösterdi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda söz alan Dr. Şevkin, milletin meclisinin çatısı altında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu: “Evdeki yabancı kim?”
“Bu soruyla bir çok kez muhatap olan ancak sorulara gazetecilerin yüzünü okşayarak, “Canım benim” demekle yetinen Soylu, bilsin ki; bu olay bir milli güvenlik sorunudur” diyen Dr. Şevkin, Bakan Soylu’ya şu soruları yöneltti: “Vatandaşların evlerinde kendileriyle yaşamayan kişilerin kayıtları nasıl yapıldı? Kayıtları yapılan yabancılar kimler? Vatandaşların herhangi bir izni olmadan E-Devlet üzerinden adreslere nasıl yabancı kaydı yapılıyor?”
“BÜYÜK BİR TEHDİT”
Bu olayın büyük bir tehdit, büyük bir skandal olduğuna dikkat çeken Dr. Şevkin, “Hukuk dışı, kanuna aykırı bu işlemler kimin başının altından çıkıyor? Göç İdaresi ve Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü’nün görevi nedir? Neden sessiz kalınıyor? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, neden sus-pus oluyor? Meclisimiz bu konuda bir inisiyatif almalıdır” diye konuştu.
CHP’li Dr. Şevkin, Türkiye’yi bu duruma düşürmeye kimsenin hakkı olmadığını, olamayacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.