CHP'li Kaya: 'Üç Ders Sınavı Hakkı Verilsin, Öğrenciler Mağdur Değil Mezun Olmak İstiyor'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nde ‘Üç Ders Sınavı’ uygulanmasının kaldırılmasıyla mezun olamayan öğrencilerin mağduriyetini Meclis gündemine taşıdı.

CHP'li Kaya: 'Üç Ders Sınavı Hakkı Verilsin, Öğrenciler Mağdur Değil Mezun Olmak İstiyor'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nde  ‘Üç Ders Sınavı’ uygulanmasının kaldırılmasıyla mezun olamayan öğrencilerin mağduriyetini Meclis gündemine taşıdı.

TBMM Başkanlığına T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanması için soru önergesi veren Kaya, “Öğrenciler mağdur değil, mezun olmak istiyor.” dedi.

“Üniversite Yönetimi ‘Yaz Okulu’ uygulamasını yeniden hayata geçirirken, bu defa da ‘Üç Ders Sınavı’ hakkını kaldırırmıştır. Yaz okulu açma kararıyla bir milyon öğrencinin mağduriyeti giderilirken, ‘Üç Ders Sınavı’ iptal edilerek yeni mağdurlar yaratılmıştır.” diyen Kaya, öğrencilerin hem  “Yaz Okulu” hem de “Üç Ders Sınavı”nın yapılmasını istediklerini ifade etti.

Yıldırım Kaya TBMM’ye verdiği soru önergesinde şu soruları sordu:

1.    Anadolu Üniversitesinin “Üç Ders Sınavı”nı kaldırma gerekçeleri nelerdir?

2.    “Yaz Okulu” açılması, “Üç Ders Sınavı” yapılmasına engel midir?

3.    Planlarını 22 -26 Temmuz tarihlerinde yapılacak “Üç Ders Sınavı”na göre yapan öğrencilerin mağduriyeti nasıl giderilecektir?

4.    KPSS ve DGS’ye hazırlanan öğrencilerin mağduriyeti nasıl giderilecektir?

5.    Öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesi için “Üç Ders Sınavı” hakkı verilecek midir?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yezra yare
Yezra yare - 1 ay Önce

3 ders sınav hakkımızı geri istiyoruz

Ali Köse
Ali Köse - 1 ay Önce

3 Ders sınavı hakkımızdır 3 dersımızı istiyoruz.

SIRADAKİ HABER