banner342

CHP'li Kasap: Osmangazi Mahallesi kentsel dönüşüm kurbanı oldu!

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Kütahya’da yaklaşık 5 bin kişinin yaşadığı Osmangazi Mahallesini ziyaret ederek kentsel dönüşümden dolayı mağdur edilen mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

CHP'li Kasap: Osmangazi Mahallesi kentsel dönüşüm kurbanı oldu!

Osmangazi Mahallesi sakinlerinin kentsel dönüşümden dolayı mağdur edildiğini belirten Kasap, “insanları haksız ve hukuksuz bir şekilde evlerinden etmek hangi vicdana sığar?” dedi. Bölgede incelemelerde bulunarak vatandaşların sorunlarını dinleyen Kasap, kentsel dönüşümün uygulanmasında hak ve özgürlüklerin korunması gerektiğini belirterek, Osmangazi mahallesinde hak ve özgürlüklerin dikkate alınmadığını söyledi.

Roman vatandaşlarında yoğun olarak yaşadığı Osmangazi Mahallesi sakinlerinin yaşanan hukuksuzluğun bir an önce giderilmesi gerektiğini söylediklerini belirten Kasap şöyle dedi:

“Osmangazi Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımız yerinde dönüşüm istiyorlar. Kentsel dönüşüm kararını alanlar ise mahalle sakinlerini zorlayarak bu bölgeden çıkmasını istiyor. Şu anda Osmangazi Mahallesine otobüs seferleri kaldırılmış durumda. Mahallede yaklaşık 3 aydır internet yok. Birçok öğrenci uzaktan eğitime dahil olamıyor. Elektrikler sık sık kesiliyor. Su kullanımında tazyikten ve basınçtan dolayı zorluklar yaşanıyor. Yıkılan evlerin enkazları ortada yerde dururken mahallede yaşayan vatandaşlar güvenlik endişesi yaşıyorlar. Bu tam anlamıyla mahalle sakinlerini yıldırma ve haklarından vazgeçirme halidir. Osmangazi Mahallesi şehrin ortasında kaderine terk edilmiş vaziyette hakkını arıyor. Biz Osmangazi mahallesinde yaşayan ve mağdur edilen vatandaşlarımızın sorunları çözülünceye kadar onların yanında olmaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
TC Ali erdoğan
TC Ali erdoğan - 3 ay Önce

Teşekürler fazı hocam sesimizi duyurduğu için

SIRADAKİ HABER