CHP'li Kaplan'dan 29 Ekim Mesajı!

Bağımsızlığımızın en önemli teminatı olan Cumhuriyetin özüne, anlamına ve ruhuna sahip çıkmalıyız” diyen CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

CHP'li Kaplan'dan 29 Ekim Mesajı!

Milletvekili Kaplan, yayınladığı mesajında “emperyalizm ve saltanata karşı verilen görkemli bir mücadeleyle kazanılan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümünü
kısıtlamalara rağmen bugün de ilk günkü coşku ve heyecan ile kutluyoruz. Kanlarıyla bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimize olan sorumluluğumuzun bilincinde, Cumhuriyetimiz ve değerlerini yaşatmak, güçlendirmek ve örnek alınacak düzeye taşımak için ben ve tüm partililerim mücadelemize yılmadan devam edeceğiz” dedi.

“İmkânsızlıklara rağmen yaratılan bir orduyla dünya tarihinde iz bırakan bu onurlu mücadele ile gelecek nesillerin hurafelere teslim edilmesine izin vermeyen, aklın ve bilimin ışığında, çağdaşlaşma yolunda bu mücadeleye dâhil olmuş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere laikliği ve bağımsızlığımızı bize armağan eden tüm kahramanlarımızı ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnet ile anıyor tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER