CHP'li Bülbül: ''19 Mayıs Kuruluşa ve Kurtuluşa En Büyük Adım!''

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı açıklama yayınladı.

CHP'li Bülbül: ''19 Mayıs Kuruluşa ve Kurtuluşa En Büyük Adım!''

19 Mayıs 1919’un Türkiye için bir dönüm noktası, kuruluşa ve kurtuluşa giden yolda atılan büyük bir adım olduğunu belirten Bülbül şunları söyledi:

“Sahip olduğumuz tüm hak ve özgürlükler bundan 101 önce vatanı kurtarmak için İstanbul’dan yola çıkan ve 19 Mayıs 1919’da Samsun’a adım atan Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına borçluyuz. O gün yüz yıllardır tebaa ve kul olarak yaşayan ulusunun kaderini değiştirmiştir. Millet egemenliğinin temelleri üzerinde eşit yurttaşlık ve tüm demokratik kurumlar yükselmiştir. Bugün sadece Türk Halkının değil emperyalizme karşı verilen mücadele sömürgeciliğin zincirleri altında ezilen uluslara da umut ışığı olmuştur. Hindistan’ın bağımsızlık mücadelesinin öncüsü Mahatma Gandhi’nin ‘Mustafa Kemal İngilizleri yenene kadar Tanrı’yı da İngilizlerin yanında zannediyordum’ sözleriyle işte bunu anlatır.

Büyük mücadele ile kurulan Cumhuriyetin geleceğini de gençlere emanet edilmiştir. Bu büyük günde Covid-19 salgını nedeniyle evlerimizde olsak da yüreklerimizdeki coşku asla eksik olmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER