CHP'li Aytekin’den 23 Nisan Mesajı: Yarını Bugünden Kuracağız

banner458

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yıldönümünde mesaj yayınladı. Yaptığı açıklamada “’egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ iradesine hiç olmadığı kadar sahip çıkmamız gereken bir dönemdeyiz” diyen Aytekin’in açıklaması şu şekilde:

banner459
Vekil Haberleri 22.04.2021, 11:27
CHP'li Aytekin’den 23 Nisan Mesajı: Yarını Bugünden Kuracağız

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılında bir kez daha tüm yurttaşların kalbi bir arada atıyor. Geçmişten bu güne bizlere emanet edilen bayrağı aynı heyecanla dalgalandırmaya devam ediyoruz. 23 Nisan bizim için yalnız bir kutlama günü değil, aynı zamanda ‘egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ iradesine sahip çıkma günüdür. Çünkü içinden geçtiğimiz karanlık dönem 101 yıl önce ortaya konan bu iddianın ileri görüşlülüğünü bizlere göstermektedir. Meclisin tüm yetkilerinin elinden alındığı, milletin sesinin susturulmaya çalışıldığı, milletin seçtiği temsilcilerin iktidar tarafından yok sayıldığı Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde güçlü parlamento talebi her geçen gün yükselmektedir.

 

Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Anadolu’da başlayan Milli Mücadele yalnız yedi düvele karşı değil, himaye altında yaşamaya razı olan azınlığa karşı da yapılmıştır. Vahdettin ülkenin temsili anahtarını işgalcilere sunarken, Anadolu halkı işgale karşı direnmiştir. Bugün aynı zihniyetin başka ardılları ile karşı karşıyayız. Bu nedenle de milletin egemenliğine bir kez daha aynı inatla sahip çıkıyoruz. Yarını bugünden kuracağımıza eminiz, bu inanca ve iradeye sahibiz.

 

Bu hedefi gerçekleştirmek için, Cumhuriyetin emanet edildiği gençlerle ve bugün kutladığımız 23 Nisan’ın armağan edildiği çocuklarla birlikte ortak bir gelecek için çalışacağız.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlarken, bu vesileyle başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadelenin kahramanlarını ve ülke savunması için can vermiş tüm şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyor, Gazilerimize uzun ömürler diliyorum.”

Yorumlar (0)