banner499

CHP'li Ali Keven: Zenginleri doyurmaktan halkımıza sıra gelmiyor!

banner498

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, yoğun geçen ilçe programında Cuma günü Sarıkaya ve Boğazlıyan ilçelerinin ardından Cumartesi günü Şefaatli ilçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Sarıkayalı şehidimiz Jandarma Teğmen Baki Koçak’ın ailesini ziyaret eden Keven, şehidin babasına taziye dileklerinde bulundu.

Vekil Haberleri 14.06.2021, 13:55
CHP'li Ali Keven: Zenginleri doyurmaktan halkımıza sıra gelmiyor!

Beraberinde İl Başkanı Abdullah Yaşar ve Sarıkaya İlçe Başkanı İzzet Yalçın ile birlikte Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör’ü, Sarıkaya Muhtarlar Derneği Başkanı Mesut Duru ve muhtarları da ziyaret eden Keven, Boğazlıyan’da ise Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Nuri Erkoç’u ziyaret ederek esnafın kredi sorunu hakkında görüştü. Milletvekili Keven, İlçe Başkanı Ahmet Peker ile birlikte Boğazlıyan’da da bir dizi taziye ziyaretlerinde bulundu.

Son olarak Şefaatli ilçesini ziyaret eden Milletvekili Keven ve İl Başkanı Abdullah Yaşar, Şefaatli İlçe Başkanı Ali Bektaş ve yönetimini ziyaret ettikten sonra esnaf ziyaretleri yaptı. Esnaf ziyaretlerinin ardından Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Ulusoy’u ziyaret ederek ilçede ki ticaret kuruluşları hakkında bilgi aldı.

Kalabalık bir partili heyet ile birlikte Şefaatli Sanayi Sitesi’ne geçen Keven, burada sanayi esnafını tek tek gezerek hal hatır sordu.

“Alın teriyle, el emeğiyle evinin rızkını kazanan ustalarımıza hal hatır sorduk, Emeğin ve alın terinin söz sahibi olduğu aydınlık yarınlarda inşallah buluşacağız. Esnafımızın gerek pandemi öncesi gerekse pandemi sonrasında yaşadıklarını devamlı yerinde dinliyorum, onların sorunlarını takip ediyorum. Biz sadece seçimde gelen olmadık. Her fırsatta esnafı, çiftçiyi, üreticiyi ziyaret edip sorunlarını dinliyoruz ve bu sorunları TBMM’de gündeme getiriyorum, ilgili bakanlıklara iletiyorum. Yozgat’ı görmeyen duymayan bürokrasiye Yozgat’ı hatırlatıyorum. Sayın Fuat Oktay’a Yozgatlı hemşerilerimin sorunlarını önerge olarak gönderiyorum.

Fuat Bey ve bürokratları ‘bu ilgili bakanlığın görevi’ deyip tekrar iade ediyor. Yozgat için çabalayan hepimizin başının tacı ama Yozgatlının bunca oyunu alıp sırtını dönene, sorunlarını duymayanlara da halkımız sırtını dönecek. Onlar duymak istemese de Meclis’te Yozgat’ın sesini daha gür duyurmaya devam edeceğim. Artık bıçak kemiği de geçti. Bu sorunları biz çözeceğiz. Biz çözüm için geleceğiz, umut olmak için geleceğiz, derman olmak için geleceğiz. Yönümüzü halka dönersek çözüm kolay. Ama yönünüzü birkaç müteahhite, beşli çetelere, tüpçüye, para babalarına dönerseniz çözüm zor. Çiftçinin hakkı olan parayı Demirören’e verirseniz çözüm zor. Zenginleri doyurmaktan halkımıza sıra gelmiyor. Artık yeter diyeceğiz.” diye konuştu.

Yorumlar (0)