CHP'li Adıgüzel: Vatandaş Faturayı Size Kesecek

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Meclis’te söz alarak 2B sorununu ve el yakan elektrik, su, doğal gaz faturalarını gündeme getirdi. Açma kapama parası adı altında resmen soygun yapıldığını dile getiren Adıgüzel, “’Açma kapama’ adı altındaki bu soyguna son verecek misiniz? Yoksa bu millet, ilk seçimde hesabı tam kapatacak, faturayı da size ödetecek, haberiniz olsun.” dedi.

CHP'li Adıgüzel: Vatandaş Faturayı Size Kesecek

Adıgüzel'in konuşmasının tamamı:

MUSTAFA ADIGÜZEL (Ordu) - Sayın Bakan, 2/B arazilerinin hak sahiplerine tapulandırılmasıyla ilgili belirlenen fiyatlar inanılmaz yüksek, milletin bunu ödemesi mümkün değil. Benim ilim Ordu'da şu anda hiç başvuru yapılmayan yerler var. Yaylanın başında, dağın başında 1 dönüm araziye 1 ton fındık fiyatı bedeli isteniyor. Ya, böyle bir bedeli eğer devlet vatandaşa verirse vatandaş arazisini ona satabilir. Bununla ilgili daha önce AK PARTİ'li siyasilerden birçok söz verildi, hâlâ bu yapılmadı. Bununla ilgili bir yeni düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?

    Elektrik, su, doğal gaz faturaları el yakıyor. Geçen yıl sadece doğal gaz ve elektriğe 10 defa zam yapıldı. Şimdi, bir de hâl böyleyken bu "açma kapama parası" adı altında resmen soygun yapılıyor, devletin gözetiminde resmen soygun yapılıyor. "Açma kapama" adı altındaki bu soyguna son verecek misiniz? Yoksa bu millet, ilk seçimde hesabı tam kapatacak, faturayı da size ödetecek, haberiniz olsun.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER