banner642

ÜMİT ÖZDAĞ VE TANJU ÖZCAN:“ÜLKEMİZ İÇİN EN BÜYÜK BEKA MESELESİ SIĞINMACILAR”

banner641

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin Bolu gezisi sırasında Bolu Büyükşehir Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı ziyaret etti.

SİYASET 21.10.2022, 19:39 21.10.2022, 19:41
ÜMİT ÖZDAĞ VE TANJU ÖZCAN:“ÜLKEMİZ İÇİN EN BÜYÜK BEKA MESELESİ SIĞINMACILAR”

Ziyaret sırasında konuşan ikili Türkiye’nin şu an en büyük probleminin sığınmacı meselesi olduğunun altını çizdi. Tanju Özcan, suni gündem yaratarak asıl meselenin unutturulmaya çalışıldığını söyledi ve ekledi, “Son zamanlarda ülkemiz için en büyük beka meselesi, tehlike olarak gördüğümüz konuda da ortak görüşlerimizin olması bizi memnun ediyor.” dedi.

Tanju Özcan: “Değerli hocamızla (Ümit Özdağ) milletvekili olarak birlikte çalışmıştık. Çok öncesinde kendisini takip eden biriyim. Aktif siyaset öncesinde de canlı yayınlarda sürekli izlediğim çok şey öğrendiğim değerli isimlerden bir tanesi. Son zamanlarda ülkemiz için en büyük beka meselesi, tehlike olarak gördüğümüz konuda da ortak görüşlerimizin olması bizi memnun ediyor. Her ne kadar birileri suni gündemlerle gündemi değiştirmeye çalışıyorlarsa da şu anda Türkiye’nin en önemli meselesi sığınmacılardır. Bunun üzerinde durmak gerektiğini ısrarla savunuyoruz. Gündemi değiştirmeden bu asıl meselelerle ilgili ben duruşunuzun da söylemlerinizin de aynı şekilde devam etmesini diliyorum. ‘’ ifadesinde bulundu.

Ümit Özdağ: “Değerli başkan bizim Türkiye’de yapmak istediğimizi Bolu’da yapmaya başladı bile. 2019’da 18 bin sığınmacı varken şimdi sayı 10 bine düşmüş, memnuniyetle öğrendik. Ortada bir devlet politikası olmamasına aksine alıma teşvik edilmesine rağmen dirayetli bir belediye yönetimiyle bu sonucu alıyorsa bize söylenen yalanın ne kadar büyük olduğudur. Yani “bunlar gitmez” yalanı ortaya çıkıyor. Böyle bir politik duruşu sergilemenin ve bu noktada hemen herkesi siyasal olarak karşısına alanın da politik bedelini üstlenmiş durumda. Hem kendisine hem çocuklarına hem torunlarına sadece ve sadece onur kazandıracaktır diye düşünüyorum. Çünkü milli bir duruş ancak böyle sergilenir. Ben de kendisini partim adına içtenlikte tebrik ediyorum. Biz de aynı mücadeleyi Türkiye’de sürdüreceğiz.” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.