Kaftancıoğlu: Tuncay Özkan'ın seçilmemesi için elimden geleni yaptım

CHP'de biten kurultayın ardından tartışmalar sürüyor. Gazeteci İsmail Saymaz, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun hazırladığı 'anahtar liste' dışında bir liste daha olduğunu ve bu listeyi hazırlayanın İstanbul İl Örgütü olduğunu söyledi.

SİYASET 28.07.2020, 14:56 28.07.2020, 15:24
Kaftancıoğlu: Tuncay Özkan'ın seçilmemesi için elimden geleni yaptım

HABER GLOBAL'den İsmail Saymaz'a konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kurultayda alternatif bir liste çıkardıklarını açıkladı.

Kaftancıoğlu, İsmail Saymaz'a yaptığı açıklamada, "Evet biz bu listeyi hazırladık. Bu listede Yıldırım Kaya ve Tuncay Özkan yok. Neden yok? Çünkü onların girmesini istemedik ve onların seçilmemesi için elimden geleni yaptım." ifadelerini kullandı. Bilindiği üzere, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il başkanlarına "74 kişilik bir liste yollayacağım. Diğer listelere itibar etmeyin" demişti.

Saymaz'ın açıklamaları şöyle;

Genel Başkana ait olduğu iddia edilen anahtar listenin yanı sıra o ilk listede yer almayan başka bir liste daha hazırlanmış. Bu liste kime ait olduğunu sorduğumda Canan Kaftancıoğlu'nu aradım. Bunu Canan Kaftancıoğlu İl Örgütü hazırlamış. Canan Kaftancıoğlu 'Evet biz bu listeyi hazırladık İstanbul Örgütü olarak. Bu listede Yıldırım Kaya ve Tuncay Özkan yok. Neden yok çünkü onların girmesini istemedim ve onların seçilmemesi içinde elimden geleni yaptım.' dedi. Aykut Eroğlu Canan Kaftancıoğlu'nun listesinden olduğu halde seçilememiş."

Yorumlar (0)