İYİ Partili Dervişoğlu:"Sandıkta milletin şamarını yiyecekler"

TBMM İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, çarşı ve pazarın nabzını anlatarak, "Milletimiz, 21 yılda sadece ekonomik açıdan yoksullaştırılmadı. Adaletten, haktan, hukuktan, demokrasiden de yoksun bırakıldı. AKP yolun sonuna geldi. Saha net bir şekilde bunu söylüyor" dedi.

SİYASET 07.05.2023, 10:30
İYİ Partili Dervişoğlu:"Sandıkta milletin şamarını yiyecekler"

TBMM İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir birinci bölge Milletvekili Adayı Müsavat Dervişoğlu, seçim çalışmalarını esnaf ve pazar ziyaretleriyle sürdürüyor. 

"YOLUN SONUNA GELDİ"

Dervişoğlu; esnafın, vatandaşın gündeminde hayat pahalılığı olduğunu vurgulayarak, "Uzun zamandan beri pazarlarımızı dolaşıyoruz, pazarcı esnafımızı, vatandaşımızı dinliyoruz. Pazarcı iş yapamadığı için evine ekmek götüremiyor. Vatandaş pahalılıktan dolayı bırakın meyveyi, sebzeyi evine kuru soğanı almakta bile güçlük çekiyor. Bu kadar zengin toprakları, bu kadar geniş tarım alanları, bu kadar her ürünün yetişmesine olanak sağlayan iklimi olan bir ülkeyi bu yoksulluğa mahkum edebilmek ancak özel bir çabanın ürünü olabilirdi. AKP 21 yılda bunu başardı! Yanlış tarım politikaları, yanlış ekonomi politikaları, liyakatsiz kadrolara teslim edilen makamlar, 'yandaşı kayır, halkı muhtaç hale getir' anlayışı ülkemizi bu hale getirdi. AKP artık yolun sonuna geldi. Saha net bir şekilde bunu söylüyor" dedi. 

İZMİR BUNLARA DUR DİYECEK

İYİ Partili Dervişoğlu, 14 Mayıs'ta AK Parti'nin zulmünün biteceğini söyledi. Dervişoğlu, "Milletimiz, 21 yılda sadece ekonomik açıdan yoksullaştırılmadı. Adaletten, haktan, hukuktan, özgürlükten, demokrasiden de yoksun bırakıldı. Milleti kendine kul, kendini millete efendi gören AKP, yandaş imparatorluğu kurdu. Ancak Türk Milleti öyle bir millettir ki; bunlara büyük bir şamar atacak. Adım adım her sokağını dolaştığımız İzmir'imizin, güzel insanları 21 yıllık zulme dur demeye hazır" diye konuştu. 

HESAP SORACAĞIZ

Dervişoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Hiç kimse endişe etmesin, İYİ'ler iktidarında yetim hakkı yiyenden, yedirtenden, yenmesine göz yumandan hesap soracağız. Milletten alınan ne varsa tek tek yerine koyacağız. Bu ceberut iktidar son günlerini yaşıyor. 14 Mayıs akşamı ülke olarak derin bir nefes alacağız. Sandıklara hep birlikte sahip çıkacağız. Bu konuda tüm önlemlerimizi aldık. Hep söylüyorum. Vatandaşımızın bu konuda hiçbir endişesi olmasın. Bir oy Kemal'e bir oy Meral'e. Bu seçimde hep birlikte tarih yazacağız ve bunun öncülüğünü İzmir yapacak" 

Yorumlar (0)