Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her gün içeride ve dışarıda ülkemizde kurulan tuzakları bozuyoruz

Erdoğan, 19 Mayıs etkinliğinde konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her gün içeride ve dışarıda ülkemizde kurulan tuzakları bozuyoruz

Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Samsun'da düzenlenen etkinlikte konuşuyor. Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar şöyle: 

"Sultan Alparslan'ın kazandığı zafer iki ordunun çarpışmasından oluşan bir zafer değildir. Osmanlı'nın takati kesildiğinde de yerini taze bir nefes olarak cumhuriyet almıştır. Bizim geleneğimizde devletin ismi ve yöneticileri değişir, bizim devletimiz hep tektir. 

Tarihin ve arşivlerin ortaya koyduğu gerçeklere rağmen bir asırdır bizi suçlayanlar, insanlarımızın çektiği acıları görmüyor. Kim olduğumuzu, nereden geldiğimizi, nereye gittiğimizi biz çok iyi biliyoruz.

Bugün 19 Mayıs'ta Samsun'dan başlayarak 29 Ekim 2023'e kadar sürecek bir dizi 100. yıl etkinliklerine başlıyoruz. Bu tür yıl dönümleri köklü bir muhasebe yapmamızı sağlıyoruz. TBMM ile muhasebemizi yaparken bu çatı altında verilen kararları enine boyuna düşünüp tartışacağız.

Biz kendi hesabımıza bu muhasabeye uzun yıllarca yaptık. 2023 hedefleri ile milletimizin önüne çıktık. Her şeye rağmen 2023 hedeflerimize bağlıyız, takibini sıkı bir şekilde yapıyoruz. Bakanlarımızdan belediyelere kadar kamu kurumlarının performanslarını raporluyoruz. Her gün içeride ve dışarıda ülkemizde kurulan tuzakları bozuyoruz. "

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER