banner342

CHP’li belediye başkanlarına hakaret eden isimlere para cezası verildi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “yalancı, düzenbaz, sahtekar” diye hakaret eden Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar, tazminat ödemeye mahkum edilirken; 31 Mart seçimlerinden önce İmamoğlu, Tunç Soyer ve Mansur Yavaş’ın “PKK’lıların adayları” olduğunu söyleyen Erkan Tan’a da adli para cezası verildi.

CHP’li belediye başkanlarına hakaret eden isimlere para cezası verildi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine hakaret ve iftirada bulunan isimlere yönelik açtığı iki davayı da kazandı.

İmamoğlu'nun avukatları, Hülya Koçyiğit'in damadı olan Alkoçlar Turizm'in sahibi Ender Alkoçlar'ın 13 Eylül 2019 tarihinde Facebook'tan yaptığı paylaşımda sarf ettiği “Birçok tanıdığım veya tanımadığım kızacak ama bu İmamoğlu yalancı düzenbaz bir sahtekar. Bunu göreceksiniz, balon patlayacak” sözlerine 50 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre, İstanbul 26. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın 22 Ekim 2020 tarihli duruşmasında Alkoçlar, 7 bin 500 TL tazminat ödemeye mahkûm edildi. Ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan’ın da kayınpederi olan Ender Alkoçlar'ın Antalya Konyaaltı plajı ihalesini alması uzun süre tartışılmıştı. Sahibi olduğu Alkoçlar Turizm A.Ş'nin de geçtiğimiz ay iflasına karar verilmişti.

ERKAN TAN'A DA PARA CEZASI

Öte yandan A Haber Televizyonu'nda 31 Mart 2019 yerel seçimi öncesinde 14 Mart 2019 tarihli Sabah Ajansı programında “Ekrem İmamoğlu, Tunç Soyer, Mansur Yavaş, seçime girdikleri her yerde CHP adayları PKK'lıların da adaylarıdır” sözleri nedeniyle Erkan Tan'a da dava açılmıştı.

Tan, sarf ettiği sözler nedeniyle yargılanmakta olduğu İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nin 27 Ekim 2020 tarihli duruşmasında 4 bin 360 TL adli para cezasına çarptırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER