ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 49. Olağan Genel Kurulu ve seçimleri 26-27 ve 28 Nisan 2024 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek. Kocatepe Kültür Merkezi’nde 2 gün sürecek Genel Kurulun ardından 28 Nisan 2024 Pazar günü Makina Mühendisleri Odası Eğitim ve Kültür Merkezi’nde seçimler yapılacak.

YAŞAM 24.04.2024, 10:56
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 49. Olağan Genel Kurulu, Kocatepe Kültür Merkezi’nde 26 Nisan 2024 Cuma günü toplanacak. Genel Kurul’un ilk ve 27 Nisan’daki ikinci gün çalışmaları Kocatepe Kültür Merkezi’nde yapıldıktan sonra 28 Nisan Pazar günü Makina Mühendisleri Odası Eğitim ve Kültür Merkezi’nde seçimler gerçekleştirilecek.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR 

Genel Kurul, ilk gün Divan’ın oluşturulması, Anıtkabir Çelenk Heyeti’nin belirlenmesi ve EMO 48. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş’ın açılış konuşmasıyla çalışmalarına başlayacak. Açılışın ardından Hasan Balıkçı Onur Ödülü töreni gerçekleştirilecek. Kaçak elektrik kullanımına karşı mücadele ederken hain bir saldırı sonucu katledilen EMO Üyesi Hasan Balıkçı anısına düzenlenen Onur Ödülü, bu dönemki sahibi Ayşe Mücella Yapıcı’ya verilecek.

Konuklara söz verilmesinden sonra komisyonlar oluşturulacak ve 48. Dönem Yönetim Kurulu Çalışma Raporu, Mali Rapor, Denetleme Kurulu ile Onur Kurulu çalışma raporlarının sunulmasıyla Genel Kurul çalışmalarına devam edecek. Bu raporların görüşülmesi ve 47. Dönem Yönetim Kurulu`nun aklanmasının ardından 2024-2025 EMO bütçeleri görüşülecek.

Genel Kurul gündemi kapsamında Ana Yönetmelik ve yönetmelik değişiklikleri, komisyon raporları ve önergelerin de görüşülmesinin ardından EMO Yönetim Kurulu; Onur Kurulu, EMO Denetleme Kurulu, TMMOB delegeleri asıl ve yedek adayları ile TMMOB kurullarına önerilecek adaylar belirlenecek ve genel kurul seçimleri öncesi çalışmalar dilek ve önerilerle tamamlanacak.

Yorumlar (0)