CHP Sözcüsü Öztrak: “ERDOĞAN ‘NETİCE ORTADA’ DEMİŞTİ, NETİCE GERÇEKTEN DE ORTADA”

CHP Sözcüsü Öztrak, Ocak ayında aylık enflasyonun serideki rekor artışlardan birini kaydettiğini, baz etkisi gizlese de enflasyonun milleti ezdiğini ifade etti.

SİYASET 03.02.2023, 20:23
CHP Sözcüsü Öztrak:  “ERDOĞAN ‘NETİCE ORTADA’ DEMİŞTİ, NETİCE GERÇEKTEN DE ORTADA”

Erdoğan’ın, “Faizi yüzde 9’a düşürdük. Alansa benim alanım ekonomi… Neticesi ortada” sözlerini anımsatan Öztrak, “Evet, gerçekten de ortada… Türkiye hala dünyada en yüksek tüketici enflasyonuna sahip 6, en yüksek üretici enflasyonuna sahip 3 ülkeden biri. Rakiplerimiz ise Surinam, Sudan, Zimbabve…” değerlendirmesinde bulundu.

Yüksek enflasyon verilerine rağmen Bakan Nebati’den gelen “Zorlu dönem geride kaldı” açıklamalarını değerlendiren Öztrak, “Anlaşılan aylar önce yattığı uykudan kendisi hala uyanamamış. Milletin kabusu devam ediyor” dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın bugün sosyal medya hesabından yaptığı enflasyon değerlendirmesinde şunları belirtti:

 

BAZ ETKİSİ GİZLEDE DE ENFLASYON MİLLETİMİZİ EZİYOR

2021 Eylülünde saçmaladılar; 2022 Ocak'ta aylık enflasyon yüzde 11’in üzerine çıktı, pahalılık azdı. Bu yıl enflasyon yüzde 6,65 oldu diye bayram ediyorlar. Oysa bu, geçen yıl hariç serideki en yüksek Ocak ayı enflasyonunun 3 katı. Baz etkisi gizlese de enflasyon milletimizi eziyor.

 

VATANDAŞ GERÇEK ENFLASYONU BİLİYOR

Ocak ayında yıllık enflasyon; EN-AG’a göre yüzde 121, İTO’ya göre yüzde 80, TÜİK’in makyajlanmış rakamlarına göre ise yüzde 58. Ne kadar gizleseler de vatandaş gerçek enflasyonu biliyor, notlarını veriyor.

 

ERDOĞAN “NETİCE ORTADA” DEMİŞTİ, NETİCE GERÇEKTEN DE ORTADA

Erdoğan, “Faizi yüzde 9’a düşürdük. Alansa benim alanım ekonomi… Neticesi ortada” dedi. Evet, gerçekten de ortada… Türkiye hala dünyada en yüksek tüketici enflasyonuna sahip 6, en yüksek üretici enflasyonuna sahip 3 ülkeden biri. Rakiplerimiz ise Surinam, Sudan, Zimbabve… Son bir yılda; pirinç yüzde 108, dana eti yüzde 93, süt yüzde 88, peynir - tereyağı yüzde 81, ekmek yüzde 66 zam görmüş. Bu da TÜİK marketlerinde… Su ve doğalgaz faturaları ise yüzde 100’ün üzerinde artmış.

 

NEBATİ UYANAMADI, MİLLETİN KABUSU DEVAM EDİYOR

Hayat pahalılığı vatandaşı eziyor, Nebati Bakan “Zorlu dönem geride kaldı, önümüzdeki aylar çok daha iyi olacak” diyor. Anlaşılan aylar önce yattığı uykudan kendisi hala uyanamamış. Milletin kâbusu devam ediyor.

Yorumlar (0)