CHP'li Özgür Özel'den Süleyman Soylu'ya çağrı: Şirketin karlarını açıkla

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Edirne İl Başkanlığı'ndan düzenlediği basın toplantısında konuştu. Süleyman Soylu'nun 2009 yılında kurmuş olduğu sigorta şirketi ile ilgii "karlarını açıklamasını bekliyoruz." ifadesini kullandı.

SİYASET 04.06.2021, 18:10 04.06.2021, 17:52
CHP'li Özgür Özel'den Süleyman Soylu'ya çağrı: Şirketin karlarını açıkla

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Edirne İl Başkanlığı'ndan düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.  

Özel, Türkiye kamuoyundaki en önemli gündemin organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayımladığı videolar olduğunu öne sürdü.  

''YAPILACAK İŞ ARAŞTIRMAKTIR''  

Peker'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili ağır ithamlarda bulunduğunu belirten Özel, "Tabii bir suç örgütü liderinin söylediği her sözü doğru kabul etmek mümkün değil. Ama bu kadar ciddi iddialar varken, mesela bu iddialardan bir kısmını şimdiki Emniyet Genel Müdür Yardımcısı doğruluyorsa, bir başka iddia bir başka taraftan haklılık payı ve taraftar buluyorsa burada yapılacak iş bu iddiaların üzerine gitmek ve araştırmaktır." diye konuştu.  

MAFYADAN 10 BİN DOLAR ALAN SİYASETÇİ TARTIŞMALARI  

"Bir siyasetçinin ayda 10 bin dolar aldığı" iddiasının Bakan Soylu tarafından ortaya atıldığını savunan Özel, şunları kaydetti:  

"Biz CHP olarak bu soruyu Süleyman Soylu'ya her zeminde ve her dakika sormaya devam ediyoruz. Bu iddiaların ilk gününde soru önergesi vermiş, Süleyman Soylu susmuştu. Sonra Meclis Başkanı Şentop'a yazılı bir başvuruda bulunarak bunu Süleyman Soylu'dan sor bakalım demiştik.

Süleyman Soylu susmuştu. Genel Başkanımız, Meclis Başkanı'nı meseleye bir başka şekilde ustalıkla dahil ederek onu harekete geçirmek üzere soruyu sordu."

Özgür Özel, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un da ismin açıklanması gerektiğini söylediğini ifade ederek, "Süleyman Soylu'ya yapması gereken çağrıyı nihayet yapmıştır." dedi.

Süleyman Soylu'nun 2009 yılında kurmuş olduğu sigorta şirketinin karının son dönemde büyük artış gösterdiğini öne süren Özel, "Kendisinden son 3 yıldaki şirketinin karlarını açıklamasını bekliyoruz." ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)