banner258

Ahmet Hakan AKP'li ismin FETÖ itirafına kalkan oldu: Bu kadar kolay harcamayalım

Canlı yayında yaptığı itiraf gibi FETÖ açıklamasının ardından görevinden istifa eden AKP eski Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı'ya, Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'dan destek geldi.

Ahmet Hakan AKP'li ismin FETÖ itirafına kalkan oldu: Bu kadar kolay harcamayalım

AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'de zamanında FETÖ ile işbirliği yaptıklarını açıklayınca partideki görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Programın sunucusu Ahhmet Hakan ise Hürriyet'teki köşesinde "Kendini yetiştirmiş genç bir politkacı" dediği Ayvalı'nın affedilmesi gerektiğini yazdı.

Bu konuda Erdoğan'ı örnek gösteren Ahmet Hakan'ın Ayvalı hakkında yazdıkları şöyle:

18 yaşında girmiş AKP’ye Emre Cemil Ayvalı.
Kendini yetiştirmiş, teşkilatlarda pişmiş, çok genç yaşta parti mekanizmalarında görevler almış.
En sonunda da AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı olmuş.
Tarafsız Bölge’ye konuk olduğunda kendisine dikkat kesildim.
Hakkında edindiğim izlenimler şöyleydi:
- Belirli bir birikime yaslanarak konuşuyordu.
- Ucuz polemiklerden kaçınıyordu.

- Düzeyli bir üslubu vardı
- Her söze girmemeye özen gösteriyordu.
- Muhakemesi sağlam, tezleri güçlüydü.
- Partisine yönelik en sert eleştiriler karşısında bile soğukkanlılığını koruyordu.
Fakat programın bir yerinde FETÖ meselesi açılınca...
AKPi’nin FETÖ’ye mecbur bırakıldığını açıklamaya çalıştı Ayvalı ve tam bu noktada “birbirine kırdırmak” gibi bir tabir kullandı. Gelen tepkiler üzerine de partisindeki görevinden istifa etti.
“Birbirine kırdırmak”, çok yanlış bir ifadeydi. Zaten kendisi de daha sonra yaptığı açıklamalarda bu ifadesinin “kastı aşan bir ifade” olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili hükmümü üç maddede açıklıyorum:

- BİR: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bile “Hata ettik” dediği bir konuda... Onun gerisine düşmemek gerekir. Buna çok dikkat etmekte yarar var. Emre Cemil Ayvalı, bu noktada yaptığı hatanın farkında ve özeleştirisini vermiş durumda.

- İKİ: Emre Cemil Ayvalı gibi iyi yetişmiş genç bir siyasetçinin, sonradan “kastı aşan ifade” diyerek özeleştiri yaptığı bir hususun üzerinde bu denli tepinmenin yapıcı bir tarafı yok. Özeleştirinin kıymetini bilmezsek özeleştiri yapan kimse kalmaz.

- ÜÇ: Siyasette dişiyle tırnağıyla ve emek vererek bir yerlere gelmeyi başarmış genç bir siyasetçiyi, bu kadar kolay harcamayalım. Unutmayalım ki... İktidarda ve muhalefette gençlik enerjisine ihtiyaç var.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2020, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER