Abdulkadir Selvi: "Erdoğan, Sedat Peker sessizliğini bozacak mı?"

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in videolarıyla ilgili 'bir perspektif vermesi beklendiğini' kaleme aldı.

SİYASET 26.05.2021, 09:23 26.05.2021, 09:27
Abdulkadir Selvi: "Erdoğan, Sedat Peker sessizliğini bozacak mı?"

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşe yazısında organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in videolarıyla ilgili AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sessizliğini bozacağı sinyalini verdi. 

Bugün, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşacak olan Erdoğan'ın Peker'in videolarıyla ilgili 'bir perspektif vermesi beklendiğini' yazdı. Selvi, "Bugün de AK Parti grubunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, video operasyonlarının hedefi konusunda bir perspektif vermesi bekleniyor" dedi.

Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şöyle:
Türkiye’ye yönelik operasyonun adını MHP Lideri Devlet Bahçeli koydu.

“Herkesi uyarıyorum, hedef Türkiye’mizdir” dedi.

Geçmişte FETÖ’nün kaset operasyonlarına maruz kalmış bir partinin lideri olarak Bahçeli, operasyonların hedefinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu net bir şekilde ortaya koydu.

“Milletin hür iradesiyle ve tertemiz oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek, Türkiye’yi deforme etmek için faal halde olanlara alimallah, bedeli ne kadar ağır olsa bile izin verilmeyecektir” diye konuştu.

ZEHİRLİ YILAN
Bugün de AK Parti grubunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, video operasyonlarının hedefi konusunda bir perspektif vermesi bekleniyor. Erdoğan daha önce, “Terör örgütleri gibi suç çeteleri de zehirli bir yılan gibidir. Onlarla aynı çuvala girerseniz daha sonra başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz” uyarısında bulunmuştu.

İKİ LİDER
Yeni süreçte herkes eteklerindeki taşı döktü. Ama henüz Erdoğan konuşmadı. Kimse merak etmesin. Erdoğan bitti demeden bu iş bitmez. Yeni sürecin sonucunu Erdoğan ve Bahçeli’nin tavrı belirleyecek. Bir de milletin feraseti.

Yorumlar (0)