21 Mayıs 2018, Pazartesi

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

Tuğba Dalkılıç kimdir? TRT spikeri Tuğba Dalkılıç hakkında merak edilenler…

Tuğba Dalkılıç kimdir? TRT spikeri Tuğba Dalkılıç hakkında merak edilenler…

TRT’de haber spikeri olarak görev yapan Tuğba Dalkılıç son günlerde gündemde yer alıyor. Peki Tuğba Dalkılıç kaç yaşında ve nereli? İşte TRT Haber’de görev alan Tuğba Dalkılıç hakkında merak edilenler…

TUĞBA DALKILIÇ KİMDİR?

Tuğba Dalkılıç Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi mezuniyetinin ardından Hacettepe Üniversitesi'nden mezun olmuştur. Kadem Üyesi, sunucu ve spiker Tuğba Dalkılıç günümüzde TRT Haber'de çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve bu evliliğinden bir kızı vardır. Başarılı sunucu Tuğba Dalkılıç aslen Ankaralıdır.

TUĞBA DALKILIÇ GAFLA GÜNDEMDE

Türkiye’nin Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nın dokuzuncu gününde resmi televizyon kanalı TRT ekranlarından ‘tuhaf’ bir yayın yapıldı. Haber spikeri Tuğba Dalkılıç, canlı yayında iki kez, TSK’nın sivilleri hedef aldığını söyleyerek şu ifadelerde bulundu; “Muhabirlerimiz çok önemli bilgiler verdi. Mesela az önce Bülent Çulcuoğlu hemen çatışmaların yaşandığı bölgeden dedi ki, ‘TSK, sivillere işte bu noktadan saldırıyordu.” Dalkılıç, daha sonra sosyal medya hesabından hata yaptığını söyleyerek kamuoyundan özür diledi. Spiker hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

yukarı çık