Trump, Hilal Kaplan'ı 20 saniyede çözdü: Sen gazeteci misin, hükümet çalışanı mı?

ABD Başkanı Donald Trump’tan Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan’a: Gazeteci olduğunuza emin misiniz, Türkiye için haber yapmıyor musunuz?

Trump, Hilal Kaplan'ı 20 saniyede çözdü: Sen gazeteci misin, hükümet çalışanı mı?

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'daki görüşmelerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ortaklaşa gerçekleştirdikleri basın toplantısında Türkiye'den 'sadece dost canlısı' gazetecilerden soru alınacağını söyledi. Trump, "Sadece dost canlısı gazeteciler, onlardan çok fazla yok zaten" sözlerinin ardından Erdoğan'dan birini seçmesini isterken; Cumhurbaşkanı'nın tercihi Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan oldu. Kaplan'ın kendisine yönelttiği sorunun ardından bir soru da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sormasını isteyen Trump, Kaplan'ın duraklamasının ardından da şunları söyledi:

"Haber yaptığınıza emin misiniz? O soruyla Türkiye için çalışmıyor musunuz?"

ABD Başkanı'nın yorumu, iki liderin gülüşmesine sebep oldu.

Öte yandan, Trump'ın 'sadece dost canlısı' gazetecilerden soru alınacağını söylemesi, Beyaz Saray muhabirlerinin tepkisini çekti. CNBC'nin Beyaz Saray muhabiri Christina Wilkie, Twitter'da yaptığı paylaşımda Türkiye'de cezaevinde bulunan gazeteci sayısını hatırlatırken, NBC muhabiri Kelly O'Donnell da "Bu, Türkiye ve dünyaya özgür basının önemine dair bir mesaj vermiyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 02:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şabankaragöz
Şabankaragöz - 10 ay Önce

Türkiye için çalışmayıpda abd içinmi çalışalım niye ekranda kıvırıyon mesele pyd ye yardım ediyom diyemiyon parasını ödediğimiz E35 leri vermiyon hani dostuk bizden niye çekiniyon Erdoğan senin abin olur uslu dur tmm çocugum türklerin dostlugundan zarar gelmez

SIRADAKİ HABER