AKP'den GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer ile ilgili ilk açıklama

AKP'li vekil Canan Kalsın, Medeni Kanun ve laikliği hedef alan sözleriyle nedeniyle görevden alınan Başhekim Yardımcısı Ali Edizer'in sosyal medya paylaşımlarının "tesadüf" olmadığını ileri sürüp "Bu adamın orada ne işi var?" diye sordu.

AKP'den GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer ile ilgili ilk açıklama

Medeni Kanun'u ve laikliği hedef alan, siyasilere yönelik hakaret dolu sosyal medya paylaşımları sonrası SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırması Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevinden alınan Ali Edizer'le ilgili AKP'den ilk yorum geldi.

AKP İstanbul Milletvekili Canan Kalsın, büyük tepki çeken paylaşımlarını öteden beri devam ettirdiği görülen Edizer'in Esra Erol programı üzerinden yaptığı son 'Medeni Kanun' çıkışının "tesadüf" olmadığını ileri sürüp sağlıkta hayata geçirilen projelerle ilişkilendirdi. Kalsın, Edizer hakkında "Sağlıkta müthiş dev adımlar atılırken, Türkiye sağlıkta ve savunmada çağ atlarken yine cemaat örgütü elemanının zırvalaması bir tesadüf müdür? Gündem bunlar tarafından her seferinde esir alınmak zorunda mı yahu? Ayağımızdan tutup çekmek nereye kadar ? Ve bu adamın orada ne işi var" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER