CHP'Lİ MERİÇ:GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ İSLAHİYE İİBF'NİN UZAKTAN EĞİTİM ISRARI NEDEN?

CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç binaları ve yurtları sağlam olan Gaziantep Üniversitesi İslâhiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde yüz yüze eğitim yerine hala uzaktan eğitime devam edilmesini TBMM gündemine taşıdı.

EĞİTİM 31.01.2024, 11:02
CHP'Lİ MERİÇ:GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ İSLAHİYE İİBF'NİN UZAKTAN EĞİTİM ISRARI NEDEN?

Gaziantep Üniversitesi İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin 6 Şubat Depremleri’nin ardından uzaktan eğitime geçtiğini belirten Melih Meriç, “İslahiye İİBF öğrencilerinin kaldığı Ukkaşe KYK Öğrenci Yurdu depremden zarar görmedi. Fakültede okuyan öğrencilerin barınma sorunu da yok ancak uzaktan eğitim kararı alınmasına rağmen Ukkaşe KYK Yurdu için gençlerimizden ücret kesiliyor. Üstelik öğrencilere 2024-2025 eğitim-öğretim yılında yüz yüze mi yoksa uzaktan eğitim mi yapılacağı konusunda bilgi verilmiyor. Aileler ve öğrenciler mağdur, üniversite yönetiminden herhangi bir açıklama yok. Bu sorunun çözülmesi ve öğrencilerimizin mağduriyetinin bir an önce giderilmesi lazım.” diye konuştu.

CHP’li Meriç, Gaziantep Üniversitesi İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ndeki soruna ilişkin Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e şu soruları yöneltti:

Binaları ve yurtları sağlam olan İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde uzaktan eğitim kararı alınmasının gerekçesi nedir? Bu karar 2024-2025 Eğitim Öğretim yılında da geçerli olacak mıdır?

İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde yüz yüze eğitim isteyen öğrencilerin bu talepleri dikkate alınacak mıdır?

İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin binaları ve yurtları için deprem dayanıklılık incelemesi yapılmış mıdır? Yapılmış ise sonucu nedir?

Uzaktan eğitim kararı alındığı günden itibaren UKAŞE Öğrenci Yurdu boş mu tutulmaktadır yoksa burada kamu personelleri mi kalmaktadır?

Uzaktan eğitim alan ve UKAŞE öğrenci yurdunda kalmamalarına rağmen ücretlerini ödemeye devam eden öğrencilere ödedikleri ücretlerin iadesi yapılacak mıdır?

Yorumlar (0)