MUDANYA BELEDİYESİ KURSİYERLERİNİN EMEĞİ SERGİYLE TAÇLANDI

Mudanya Belediyesi Hobi Sanat Atölyeleri kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünleri, Yeni Mahalle Kültür Sanat Gençlik ve Spor Merkezi’nde beğeniye sunuldu. 9 branşta 550 kursiyerin emekleriyle ortaya çıkan yaklaşık 750 adet ürün 21 Mayıs’a kadar sergilenecek.

MUDANYA BELEDİYESİ KURSİYERLERİNİN EMEĞİ SERGİYLE TAÇLANDI

Mudanya Belediyesi Hobi Sanat Atölyesi 2018- 2019 yılı karma sergisi Yeni Mahalle Kültür Sanat Gençlik ve Spor Merkezi’nde açıldı. Kursiyerlerin resim, ahşap boyama, amigurumi, filografi ve ebru sanatı çalışmalarının bulunduğu serginin açılışını Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP İlçe Başkanı Ömer Aydın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sevgi Ursavaş, kursiyerler ve davetliler yaptı. Serginin açılışında konuşan Başkan Türkyılmaz, emeği geçenlere teşekkür etti.  Mudanya Belediyesi’nin akademi olma yolunda çok önemli mesafeler kaydettiğine dikkat çeken Türkyılmaz, “Bu yuvada bir çok branşta kurslarımızı sizlerke birlikte hayata geçiriyoruz. Halkımızdan aldığımızı halkımıza veriyoruz. Ürettiğimizi yeni doğan bebeğimizden en yaşlı insanımızı kadar paylaşıyoruz” dedi.


“GÜZEL ŞEYLER OLMAYA DEVAM EDECEK”

Mudanya’nın kültür ve sanatın değer gördüğü bir kent olduğunun altını çizen Başkan Türkyılmaz, “Gece gündüz tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte güzelliklerle anılan Mudanya’yı yarattık. Kurslarımızda böylesine güzel ürünlerin ortaya çıkması bizleri sevindiriyor. Verdiğiniz emeklerden dolayı tüm katılımcı kursiyerlerimize, emek veren öğretmenlerimize ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Mudanya’da güzel şeyler olmaya devam edecek” diye konuştu. 9 branşta 550 kursiyerin emekleriyle ortaya çıkan yaklaşık 750 adet ürün 21 Mayıs’a kadar Yeni Mahalle Kültür Sanat Gençlik ve Spor Merkezi’nde izlenime açık olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER