Burdur Belediyesi Halk Plajına düzenleme

banner487

Başkan Ercengiz, Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce Halk Plajında bulunan çoğaltılan mangal aparatlarının, dumanının kimseyi rahatsız etmeyecek şekilde yükseltilen baca sistemlerini ve vatandaşların gerek güneş, gerek yağmurdan korunması için yapılan yeni estetik sundurma çalışmalarını yerini inceledi.

YEREL 29.07.2020, 15:44
Burdur Belediyesi Halk Plajına düzenleme

Başkan Ercengiz sonlanan çalışmalar hakkında açıklama yaparak, “Vatandaşımızın güvenli ve hijyenik koşullar içinde büyük piknik masalarında pikniğini yapabildiği ve mangal yaparken de dumanıyla kimseyi rahatsız etmediği adeta halka açık bir ocak başını Burdur’umuzun hizmetine sunduk. Burdur Halkının keyifle kullandığı tam bir mesirelik alan olan adı üstünde de halk plajı olan gölünden de yararlanılan bir sosyalleşme mekanıydı. Geçtiğimiz yıllarda da biraz değerini yitirdiği düşünülse de göreve geldikten sonra da yeniden gereken önemi ve değeri vermeye başladık. Bunun içinde her yıl yeni bir çalışma ile Burdur Halk Plajımıza katkı vermeye devam ediyoruz.”açıklamasında bulundu.

ÇEVREMİZİN KORUNMASI KONUSUNDA HALKIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Başkan Ercengiz, yapılan hizmetlerin korunması açısından vatandaşlar destek beklediğini ifade ederek, “ Burdur Gölünün önemi sadece Burdur Gölünün sadece kaybettiği su değil, etrafındaki yaşam alanlarıyla da çok. Bir tek ricamız var her zaman olduğu gibi biz yaptığımız her belediye tesisini, açık alanlarımızı ve parklarımızı halkımıza emanet ediyoruz. Bunlar ne kadar iyi kullanılırsa, o kadar uzun süre halkımıza hizmet eder. Genel temizliği zaten belli periyotlarla yapılsa da zaman zaman vatandaşımızın dikkatsizliği sonucu alanın kirli olduğundan şikayet alıyoruz, bu da bir kültür meselesi, gelişimizde nasıl bulmak istiyorsak, alanı öyle bırakalım. Bu genel bir kuraldır, bu konuda da halkımızdan destek istiyoruz. Bir vatandaşlık görevi olarak, birbirimizi uyarmamızdan kimse gocunmamalı, kimse bunu mesele etmemeli hatta bunu doğru dille kullanırsak da iyi bir kültür dilini Burdur’umuza her zaman olduğu gibi kazandırmış oluruz” şeklinde ricada bulundu.

Yorumlar (0)