İYİ Partili Subaşı: Servisçi esnafı da destek bekliyor

Antalya Milletvekili Hasan Subaşı; okulların kapalı olması nedeniyle 6 aydır çalışamayan servisçilerin sıkıntılarını meclise taşıdı.

İYİ Partili Subaşı: Servisçi esnafı da destek bekliyor

Subaşı bu konuda bakanlığın bir çalışma yapıp yapmadığını sorarak çözüm istedi.

Hasan Subaşı; Ulaştırma ve Altyapı BakanıAdilKaraismailoğlutarafından cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde,Korona virüsü (Covid-19)nedeni ile okulların tatil edilmesi, daha sonra da sürecin belirsiz olması nedeni ile servisçi esnafı salgın süresince çalışamadıklarını dile getirdi. Subaşı, ‘’bu süreçte esnafın devlet bankalarına olan kredi taksitleri, vergi ödemeleri, SSK ve Bağ-Kur ödemeleri, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Gelir Vergisi ödemelerinin bir süre ertelenmesi noktasında çalışma yapılması mağduriyetlerin giderilmesi noktasında faydalı olacağı kanaatindeyiz’’ dedi.

Servisçi esnafının normal dönemlerde mücadele verdikleri korsan servisçi mücadelesinin de çözüme kavuşturulamadığı dile getiren Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, bakana şu soruları yöneltti:

Bakanlığınız tarafındanservisçi esnafına destek paketi çalışmaları yapılmakta mıdır? Öyleyse bu paket kapsamında neler bulunmaktadır?

Bakanlığınızın servis araçları yaş sınırında; hosteslerin eğitim düzeylerinde değişiklik yapılmasına ilişkin çalışmaları var mıdır?

Bakanlığınızın korsan servisçilerle mücadele kapsamında yürüttüğü ne gibi çalışmalar vardır?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER