CHP'li Müzeyyen Şevkin, 100 bin hemşirenin sesi oldu

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, ortaöğretim mezunu 100 bin hemşirenin atama kontenjanına dahil edilmeyeceğine yönelik iddiaları mecliste dile getirdi

CHP'li Müzeyyen Şevkin, 100 bin hemşirenin sesi oldu

Sağlık Bakanlığı’nın, Ağustos ayında gerçekleşen 12 bin personel atamasının ardından Ekim 2019’da 17 bin 689 sağlık personeli daha alınacağını belirttiğini hatırlatan Dr. Şevkin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı konuşmada 100 bin ortaöğretim mezunu hemşirenin ‘atama’ çığlığına kayıtsız kalınmaması gerektiğini vurguladı.

 

TEDİRGİNLİK VAR!

Atama kontenjanlarının ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde gerçekleştiğini hatırlatan Dr. Şevkin, “Yeni gerçekleşecek atamalarda detayların netleşmemesi özellikle ortaöğretim düzeyinde atama bekleyen sağlık personelini tedirginliğe sevketmiştir” dedi.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI’NI GÖREVE ÇAĞIRDI

Sayıları 100 bini aşan ortaöğretim hemşirelerinin 17 bin kişilik atamalara dahil edilmeyeceğine yönelik söylentilerin özellikle genç hemşireleri karamsarlığa ittiğine işaret eden Dr. Şevkin, Yıllarca mesleklerini aktif olarak icra eden, topluma hizmette sınır tanımayan ve özel sektörde en ağır şartlarda çalışan 100 bin ortaöğretim mezunu hemşirenin bu tedirginliği sona ermeli ve Sağlık Bakanlığı dedikodulara son noktayı koymalıdır” diye konuştu.

 

ATAMA SAYISI ARTMALI

CHP’li Dr. Şevkin, ortaöğretim mezunu hemşirelerin yıllardır kazandıkları tecrübelerini, kamu kuruluşlarında halka hizmet olarak sunabilmeleri için alım sayılarının da arttırılması çağrısında bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sesiniduyurmakisteyenbiri
Sesiniduyurmakisteyenbiri - 8 ay Önce

Sayın vekilim hiç bir meslek lise düzeyine indirgenmemeli... Ortaögretime atama isteyeceğinize Üniversitesi teşvik için projeler hazırlanması yönünde konuşmalar yapmalısınız.umarım biz lisansları da anlar sesimize ses olursunuz saygılar.

Arzu civelek
Arzu civelek - 8 ay Önce

Tedirginlik nedir sayın milletvekilim resmen psikolojimiz bozuldu. İşe mi gireceğiz, kpss ye yeniden mi hazırlanacağız, üniversiteye mi hazırlanmalıyız yoksa atanacak mıyız? Hiçbir sorunun net bir cevabı yok. Bizleri daha fazla madur etmesinler.

Derya Bozdogan
Derya Bozdogan - 8 ay Önce

Tibbi Dokumantasyon ve Sekleterlik mezunuyum
Bizim calisacagimiz bölümde taseron var . Ben devlate atanmak istiyorum. Hastanelerde gorev yapmak bizim Hakkimiz. Bu cagrilarimiza kulak vetin. Sadece bir hastanede bile 100 lerce tibbi sekreter memura ihtiyac var . Biz alinmiyor taseron calistiriliyor. Tibbi sekreter önlisans olarak memur olup calismak istiyoruz.

SIRADAKİ HABER