CHP'li Çakırözer: Son 1 Yılda İşsiz Sayısı 1 Milyon Arttı

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Çeltik ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Derneği’ni (ÇEL-DER) ziyaret ederek, Dernek Başkanı Mehmet Taş ve Eskişehir’de yaşayan Çeltiklilerle bir araya geldi. Ziyaretinde Eskişehir’in farklı kültürleri bir arada barındıran, insanların saygı, sevgi ve barış içinde yaşadığı bir şehir olduğuna dikkat çeken Çakırözer,  “Çeltik ve 24 mahalleyi bir araya getiren bu dernek hepimiz için çok kıymetli, çok önemli. Kurduğunuz dernek ile hem sizleri tanımamıza vesile oldunuz, hem de Eskişehir’imize değer kattınız” dedi. 

CHP'li Çakırözer: Son 1 Yılda İşsiz Sayısı 1 Milyon Arttı

Çeltiklilerle ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Çakırözer, ülkede gerçek işsiz sayısının 8 milyonu geçtiğine dikkat çekerek, “İktidar artık krizin yükünü yoksulun sırtına yüklemekten vazgeçmeli. İşsizlikle, yoksullukla mücadele edecek, toplumumuzu kucaklayacak önlemler bir an önce alınmalı” dedi.


ESKİŞEHİR EKONOMİSİNE DEĞER KATTINIZ


CHP’li Çakırözer geçtiğimiz aylarda Eskişehir’de 6 mahallenin birleşmesi sonucu kurulan Çeltik ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Mehmet Taş ve Çeltikli’lerden çalışmalara ilişkin bilgi alan Çakırözer ülke gündemine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. 

Eskişehir’in farklı kültürleri bir araya getiren bir şehir olduğunu dile getiren Çakırözer, “Çeltik ve 24 mahalleyi bir araya getiren bu dernek hepimiz için çok kıymetli, çok önemli. Bu dernek başarılı yöneticileri ve üyeleriyle şehrimizde kimsenin bilmediği bir kesimi tanımamıza vesile oldu. Şehrimizi hareketlendirdi, Bu nedenle Çeltikliler Derneğinin hem başkanını hem de yönetim kurulu üyelerini yürekten tebrik ediyorum” dedi. Çakırözer, “Eskişehir’in Milletvekili olarak hem Eskişehirimizdeki siz Çeltiklilerin hem de Çeltik ve çevre köylerinin sorunlarının çözüme kavuşması için her zaman yanınızda olacağım” dedi. 

KRİZİN YÜKÜ YOKSULLARDA


Çakırözer ziyaretinde dernek üyeleriyle gündeme ilişkin de değerlendirmelerde bulunurken, dernek üyeleri ülkede giderek artan geçim sıkıntısı ve işsizliğe dikkat çekti. Türkiye’de gerçek işsiz sayısının son bir yılda 1 milyon 57 bin kişi artarak 8 milyon 84 bine ulaştığına dikkat çeken Çakırözer, “Ülkeyi yönetenler işsizlik yok diyorlar, gerçek işsizlik rakamlarını makyajlıyorlar, krizi kabul etmiyorlar ama gerçekler ortada. İktidar bir an önce işsizlikle ve sosyal dışlanmışlıkla mücadele edecek, toplumumuzu kucaklayacak önlemleri almak zorundadır. Krizin tüm yükünü yoksul yurttaşlarımızın sırtına bırakmaktan artık vazgeçmelidir” diye konuştu.  Ziyaret sonunda ÇEL-DER Başkanı Mehmet Taş CHP’li Çakırözer’e ziyareti ve desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER