banner226

Bizleri göz göre göre ölüme yolluyorlar

Barış Yarkadaş, koronavirüsten hayatını kaybeden Yapı Kredi Diyarbakır Şube Müdürü Mehmet Beşir Öncel'in son sözlerini paylaştı.

Bizleri göz göre göre ölüme yolluyorlar

CHP 26. Dönem Milletvekili - Gazeteci Barış Yarkadaş, koronavirüsten hayatını kaybeden Yapı Kredi Diyarbakır şube müdürü Mehmet Beşir Öncel'in son sözlerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Yapı Kredi Diyarbakır şube müdürü Mehmet Beşir Öncel, "Herkese anlatın bizleri göz göre göre ölüme yolluyorlar" dediğini aktaran Barış Yarkadaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

1- Diyarbakır'da bir bankanın Şube Müdürü 1980 doğumlu M.B.Ö, 15 Mart'ta kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Acı haber az önce bankanın CEO'su tarafından çalışanlara mail yoluyla bildirildi. Banka şubesi de karantina altına alındı. Çalışanlara da "Kimseye bilgi vermeyin" 


2- denildi. Bilgi verenler hakkında işlem yapılacağı belirtildi. Konuyu bana aktaran çalışan ise merhum müdürün "Herkese anlatın bizleri göz göre göre ölüme yolluyorlar" dediğini ve bu yüzden vasiyetini yerine getirmek için konuştuğunu belirtti. Diğer acı haber ise Kendirli'den.


3- Rize Kendirli'de farklı rahatsızlıkları da olan 60 yaşlarındaki Z.Y adlı yurttaşımız "koronavirüs" yüzünden hayatını kaybetti. Cenazesi ilgili birimler tarafından hemen defnedildi. Şu an Kendirli ve çevresi karantinaya alındı. Belediye başkanı da halkı uyaran SMS'ler yolladı.


4- Diyarbakır'daki bankanın çalışanları, "Kimseye bilgi vermemeleri yönünde SÖZLÜ olarak uyarıldıkları"nı belirtti. Öte yandan çok sayıda kamu ve özel banka çalışanı da yaşadıkları sıkıntıları telefon aracılığıyla bildiriyor. Banka emekçileri, hergün ortalama 60 kişi ile muhatap


5- olduklarını belirterek, hafta sonu çalışmaya zorlandıklarını da söylüyor. Yeni Ekonomik Paket'in açıklanmasının ardından, bankaların iş yükünün daha da ağırlaştığını belirten emekçiler, "Alt yapısı hazır olmayan, banka çalışanlarının karşılaşacağı zorlukları düşünmeden hareket
 
 6- ediyor ve hiçbir işi yapılamaz hale getiriyorlar" diyor. Banka emekçileri, en azından mesai saatlerinin yeniden düzenlenmesi ve vardiyaların artırılmasını istiyor. Bir kısmı ise bankaların da tamamen kapanması gerektiğini ifade ediyor. Ancak açgözlü sermaye buna yanaşmaz tabii


7- Bu da 1980 doğumlu Banka  Müdürü M.B.Ö'nün vefatına ilişkin CEO tarafından gönderilen belge... Yazıda, şubenin kapatıldığı da yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER