Ümit Özdağ ile Aytun Çıray görüşmesi sona erdi...

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'la Eski İYİ Parti Milletvekili Aytun Çıray bugün bir görüşme gerçekleştirdi.

SİYASET 26.10.2023, 16:24 26.10.2023, 16:26
Ümit Özdağ ile Aytun Çıray görüşmesi sona erdi...

İYİ Parti İzmir eski Milletvekili Dr. Aytun Çıray, Zafer Partisi Genel Merkezi’nde Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’ı ve Zafer Partisi'ni ziyaret etti.

İşte görüşme sonrası yapılan açıklamalar:

Prof. Dr. Ümit Özdağ: Türkiye siyaseti ile ilgili genel bir değerlendirme yaptık. Çok da yararlandım. Kendisine bu nazik ziyareti için teşekkür ediyorum. Umarım bundan sonra benzer değerlendirmeleri yapmaya devam edeceğiz ama özel olarak yerel seçimlere çok odaklanmadık. Daha genel Türkiye siyasetini ve bölgedeki gelişmeleri değerlendirdik.

Dr. Aytun Çıray: (Gelen soru üzerine) Benim açıklamalarımdan sonra bunun hayata geçirilmesi zorlaşmıştır. Siyasette bir şey vardır, önce şunu söyleyeyim; Sayın Genel Başkanın daveti, istişare etmemiz için imkan yaratması sebebiyle kendisine teşekkür ederim. Gerçekten çok yararlı bir görüşme oldu. Görüştüğümüz; Türkiye’nin istikbali konuları olmuştur. Muhtemelen ortaya çıkacak yeni anayasa, ona karşı nasıl bir tutum alınacağı ile birlikte biraz daha her şeyin aydınlanmasını bekleme noktasında düşündük. Özetle söylemek gerekirse; ikbal yerine hep istikbali konuştuk. Türkiye’nin istikbalini konuştuk. Çok teşekkür ederim kendisine. Çok yararlandım. İnşallah bundan sonra devam eder.

Yorumlar (0)