PROF. DR. AYTUĞ ATICI:DAHA İYİ BİR EĞİTİM SİSTEMİ CHP İLE MÜMKÜN

banner604

CHP üyeleri ve gönüllüleri ile birlikte artık daha geniş bir alanda çalışmalarını yürüten Parti Okulu; eğitim sistemi ile ilgili detaylı bir rapor yayınladı.

SİYASET 05.11.2022, 13:46
PROF. DR. AYTUĞ ATICI:DAHA İYİ BİR EĞİTİM SİSTEMİ CHP İLE MÜMKÜN

Parti İçi Eğitim Sorumlusu ve 26. Dönem CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı, raporda “Uzaktan Eğitimden Kaynaklanan sorunlar”, “Niteliksiz Eğitim Sorunu”, “Eğitimde Barınma ve Yurt Sorunu”, “Ataması Yapılmayan Öğretmenler”, “Okullar Arasındaki Eşitsizlik” ve “Öğretmen Yetiştirme Sorunu” hakkında sunulan çözüm önerilerin yer aldığını bildirdi. 

Parti Okulunda, Çözüm Odaklı Düşünme Eğitimi Projesi kapsamında Eğitim Masası ile birlikte, Yoksulluk, Çalışma Yaşamı, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Çevre, Tarım, Hukuk, İnsan Hakları, Ekonomi, Gençlik, Sağlık ve Eğitim olmak üzere toplam 11 adet çözüm masası oluşturuldu. Bu masalarda bilim insanları, partinin üst düzey yetkilileri ve Parti Okulu eğitmenleri görev yapıyor.  

Çözüm masalarında her ay 5 farklı masada, toplumsal yaşamımızdaki 5 önemli sorun tespit ediliyor ve bu sorunlar kısaca tanımlanıyor. Daha sonra bu sorunlara çözüm üretmek üzere 150 Parti Okulu eğitmenine görev veriliyor. Her bir parti eğitmeni kendi çevresinden ve tartışılacak konuyla ilgili en az 5 en fazla 7 kişi ile çözüm arama grubu oluşturuyor ve o ay tespit edilen soruna çözümler üretiyor. Böylece yüzlerce eğitmen ve binlerce üyemiz ülke sorunlarına kendi pencerelerinde bakarak çözüm üretmeye çalışıyor. Üretilen çözümler çözüm masalarında görev yapan bilim insanları ve CHP’nin üst düzey yöneticileri tarafından değerlendirilerek sonuç raporu hazırlanıyor.

Yorumlar (0)