ERDOĞAN:KADINLARIMIZA ALAN AÇMAKTAN, ONLARLA BİRLİKTE YÜRÜMEKTEN ŞEREF DUYDUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim kültür köklerimizde cinsiyet ayrımcılığı yoktur. Konuşmama dikkat ederseniz hanımefendiler, beyefendiler diye başladım. Bizde efendi kavramı hem unvan hem isimdir" dedi.

SİYASET 23.11.2018, 12:19 23.11.2018, 12:19
ERDOĞAN:KADINLARIMIZA ALAN AÇMAKTAN, ONLARLA BİRLİKTE YÜRÜMEKTEN ŞEREF DUYDUM

3. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kadın ailenin hem ayrılmaz bir parçası hem de lokomotifidir. Aile, kadın ve erkeğin ortaklığında devam eden hayati bir meseledir. Öyle sanıldığı gibi geçim işlerinin erkeğe, ev işlerinin kadınlara yüklenmesi söz konusu değildir. Aile toplumunun güçlü olmadığı bir ülkenin geleceği kadın için de erkek için de karanlıktır" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ilgili kısmı:

'KADINLARIMIZA ALAN AÇMAKTAN, ONLARLA BİRLİKTE YÜRÜMEKTEN ŞEREF DUYDUM'

Şahsen siyasetin hangi kademesinde söz sahibi olmuşsam orada kadınlarımıza alan açmaktan onlarla birlikte yol yürümekten daima şeref duydum, onur duydum.

AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı Döğücü: Kadına şiddeti gündeme getirenleri kınıyorum
Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 53'ü AK Partili olmak üzere 104 kadın milletvekili bulunuyor. Meclis'in yüzde 17.5'ini oluşturan bu sayı yeterli olmamakla birlikte tarihi bir rekorun seviyesi ve ifadesidir.
Adalet herkese hakkını vermektir. Büyük ile küçüğü aynı terazide tartamazsınız, güçlü ile zayıfı aynı yarışa sokamazsınız. Hadi erkekle bayan 100 metreyi koşsunlar? Bu adil olabilir mi? Önemli olan her iki cinsin öne çıkan hususlarını en ideal şekilde değerlendirerek bir denge kurabilmektir. Dünyada, en az gelişmiş ülkelere destek noktasında, milli gelire oranla bir numaralı ülke Türkiye'dir.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.