Büyük Taarruz'dan sonra şimdi de CHP unutuldu: Tuncay Özkan'dan sonra Eren Erdem'de Kılıçdaroğlu'nu aşağı çekiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda CHP unutuldu.

SİYASET 05.09.2023, 10:26
Büyük Taarruz'dan sonra şimdi de CHP unutuldu: Tuncay Özkan'dan sonra Eren Erdem'de Kılıçdaroğlu'nu aşağı çekiyor

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, "Milli kurtuluş mücadelesine ışık tutacak kararların alındığı, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümünde, başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm milli mücadele kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum." ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun paylaşımında, Genel Başkanı olduğu CHP'nin de kendi kuruluşunu Sivas Kongresi'ne dayandırdığı detayı yok. 

ODA TV'nin haberine göre, Cumhuriyetimizin ve CHP'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, partinin ilk kongresini Sivas Kongresi olarak göstermiştir. Bundan dolayı Cumhuriyet Halk Partisi'nin 1. Kongresi, 4-11 Eylül 1919 tarihleri arasında toplanan Sivas Kongresi; Parti Tüzüğünün kabul edildiği, 9 Eylül 1923 ise kuruluş tarihi olarak kabul edilmektedir.

Sivas'ta kurulan Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'ni CHP'nin tarihsel mirası olarak değerlendiren ve genel kabul gören bu yaklaşımın Kılıçdaroğlu'nun paylaşımına yansımaması dikkat çekti. CHP lideri Sivas Kongresi’nin Genel Başkanı olduğu partinin ilk kongresi olduğu detayını belirtmedi.

BÜYÜK TAARRUZ UNUTMUŞLARDI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 26 Ağustos'u anmaması tepkilere neden olmuştu. Kemal Kılıçdaroğlu, Büyük Taarruzun başlangıcı olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında kritik öneme sahip olan 26 Ağustos'u anmayı unutmıştu..CHP'de daha önce Tuncay Özkan'ın kontrolünde olan Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyası şimdi Eren Erdem'in kontrolünde. Erdem 26 Ağustos'ta Kılıçdaroğlu'nun hesabından Büyük Taarruz paylaşımı yapmamıştı. Dünde 4 Eylül kongresi'nde CHP unutuldu.

TUNCAY ÖZKAN'IN BAŞARISIZLIĞININ DEVAMI EREN ERDEM

Tuncay Özkan'ın seçim döneminde harcadığı partinin paralarının hesabını vermemesi ve başarısız bir seçim kampanyası yürütmesinin ardından şimdi ise göreve gelen Eren Erdem Kılıçdaroğlu'nu aşağıya çekmeye devam ediyor. CHP'nin Kasım'da yapılması planlanan  kurultayına kadar daha neler olacağını ise partililer merak ediyor.

Yorumlar (0)